Dzień 1: Gietrzwałd, Św. Lipka
O godzinie 4.30 spotykamy się na Mszy św. rozpoczynającej pielgrzymkę, po niej pakowanie bagażu i wyjazd. Przejazd w kierunku Warmii. W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Sanktuarium w Gietrzwałdzie, jedynego miejsca w Polsce, w którym miały miejsce objawienia maryjne (prywatne) zatwierdzone przez kościół. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem oraz kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi. Następnie przejedziemy do Św. Lipki, Sanktuarium, którego początki sięgają XIV w. Święta Lipka to także obiekt zabytkowy zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2: Troki, Wilno
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Trok - stolicy Litwy aż do XIV w. Zobaczymy (z zewnątrz) gotycki zamek wzniesiony w XIV – XV w. przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, który w 1430 r. w nim zmarł. Następnie przejazd do Wilna na cmentarz na Rossie nazywany Wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno i wielu sławnych Polaków związanych z Wilnem. Przejazd do hotelu w Wilnie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: Wilno
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Litwy. Zobaczymy Stare Miasto - jedno z najpiękniejszych i największych w Europie, od 1994 znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem - miejsce odwiecznych pielgrzymek wiernych, Cerkiew Św. Ducha, katedrę św. Stanisława i perełkę baroku - kościół Św. Piotra i Pawła. Odwiedzimy też Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy kościele św. Trójcy. Zobaczymy plac ratuszowy - serce starówki, a potem udamy się na spacer śladami Mickiewicza, Słowackiego, św. siostry Faustyny, św. Kazimierza oraz królów polskich z rodu Jagiellonów. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4: Studzieniczna, Sokółka
Rano, po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Polski. Przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 r. nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym - św. Jan Paweł II. Następnie przejazd do Sokółki, gdzie nawiedzimy Kościół Św. Antoniego – miejsce, gdzie miał miejsce domniemany cud eucharystyczny - jedyny tego rodzaju w dziejach Kościoła w Polsce. Modlitwa i adoracja wystawionej na widok publiczny cząstki Ciała Pańskiego. Po zakończeniu programu wyruszymy w drogę powrotną do parafii. Przyjazd w nocy. Zakończenie pielgrzymki