Pielgrzymki - oferta dla grup

PIELGRZYMKI - aktualne oferty

GRUZJA to nasza specjalność

Księżówka – noclegi w Zakopanem

LATO 2020 - oferta wakacyjna

B.P. ORLANDO TRAVEL SP. Z O.O.
32-050 Skawina, ul. Ks. J. Popiełuszki 2 D
Tel./Fax: +48 12 276 24 39; +48 12 276 64 79
Kom. +48 791 992 802
www.orlando.com.pl, www.pielgrzymki.pl
E-mail: orlando@orlando.com.pl

Pielgrzymka: Pielgrzymka do Meksyku - lot z Warszawy

Guadalupe, Meksyk
OPIS OFERTY
PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ Z GUADELUPE
Meksyk – 12 dni

Bogaty i sprawdzony program zwiedzania:

MEXICO CITY - OGRODY XOCHIMILCO - BAZYLIKA GUADALUPE - TEOTIHUACAN - PUEBLA
CHOLULA - TONANTZINTLA - CUERNAVACA - ACAPULCO - TAXCO - CACAHUAMILPA - MEXICO CITY 
 
Termin: 27.01 - 07.02.2020
Cena: 2660 USD 

DOSTĘPNOŚĆ WOLNYCH MIEJSC NA ZAPYTANIE

Wylot z Warszawy
Grupie będzie towarzyszył pilot i kapłan

ZAPRASZAMY
Kontakt: Iwona Kuryło
Tel. +48 791 110 712
 (czynny w godzinach pracy biura
e-mail: 
iwona@orlando.com.pl 
Meksyk - pielgrzymka do duchowej stolicy Ameryki
 
Meksyk to absolutnie wyjątkowe miejsce na mapie świata, które nieprzerwanie przyciąga ogromne rzesze turystów i pielgrzymów, pragnących zobaczyć atrakcyjne zabytki, spróbować miejscowego jedzenia i poczuć specyficzny, żywiołowy klimat charakterystyczny dla tego obszaru.
 
Obowiązkowym punktem na trasie każdej pielgrzymki do Meksyku jest Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe - niezwykła świątynia, w której mieszają się języki uczestników ze wszystkich zakątków globu. 9 grudnia 1531 roku, Juan Diego doświadczył w tym miejscu objawienia Matki Bożej, która wskazała mężczyźnie krzewy róż, a następnie poleciła, aby nazbierał ich i schował do swego płaszcza, zwanego tilmą. Kiedy Juan Diego opowiadał o zdarzeniu i chciał pokazać słuchaczom kwiaty, okazało się, że zamiast róż, na płaszczu widoczny jest obraz Matki Bożej, którą widział mężczyzna. Dziś tilma z cudownym obrazem, umieszczona jest w centralnej części ołtarza. Wciąż nie przestaje zaskakiwać - zarówno pielgrzymów, jak i zewnętrznych badaczy, którzy podejmują się jej analizy. Okazuje się bowiem, że farba, przy pomocy której wykonany został obraz, nie jest ani roślinnego, ani zwierzęcego, ani mineralnego pochodzenia. Oczy Matki Bożej na obrazie, obserwowane w mikroskopijnym przybliżeniu, ukazują odbicie Juana Diego, widoczne w takich samych załamaniach, jak w przypadku ludzkiego oka - zaś rozmieszczenie gwiazd na płaszczu Matki Bożej odpowiada ich układowi na sklepieniu z dnia objawienia. Nie mniej zaskakujące jest również to, że tego rodzaju płaszcze wykonane są z naturalnego płótna agawy i zazwyczaj rozpadają się po około 20 latach, tymczasem stan tilmy umieszczonej w ołtarzu jest bardzo dobry. 
 
Wybranie Meksyku na cel pielgrzymki jest idealną decyzją, gdyż Sanktuarium w Guadalupe pozostaje nienaruszone od niemal pięciu wieków. Te i inne fakty, a także liczne uzdrowienia oraz pozostałe cuda, do których doszło w tym miejscu sprawiają, że Guadalupe jest jednym z najpopularniejszych sanktuariów na świecie. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki. Wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe przypada 12 grudnia.
 
Zapraszamy na pielgrzymkę do Meksyku - do Matki Bożej z Guadalupe!
 

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI
ŚWIADCZENIA ORAZ WAŻNE INFORMACJE
REZERWACJA DLA GRUP
REZERWACJA DLA KLIENTÓW INDYWIDUALNYCH

Pielgrzymki - oferta dla grup

PIELGRZYMKI - aktualne oferty

GRUZJA to nasza specjalność

Księżówka – noclegi w Zakopanem

LATO 2020 - oferta wakacyjna