ROK ŚW. JÓZEFA

PIELGRZYMKI Z BONEM TURYSTYCZNYM

2021 ROKIEM ŚWIĘTEGO JAKUBA

40. ROCZNICA OBJAWIEŃ W MEDJUGORJE

PIELGRZYMKI - WOLNE MIEJSCA

SZLAKIEM ŚW. JAKUBA PO POLSCE

Z MODLITWĄ PRZEZ POLSKĘ

PIELGRZYMKI - OFERTA DLA GRUP

LATO 2021 - OFERTA WAKACYJNA

WSPÓŁPRACUJEMY I POLECAMY

Jubileuszowy Rok Święty 2021


ROK ŚW. JAKUBA APOSTOŁA
ROK JUBILEUSZOWY I OTWARCIE ŚWIĘTYCH DRZWI

 
Rok Święty Jakubowy w Santiago de Compostela obchodzony jest w latach, w których dzień św. Jakuba, tj. 25 lipca, przypada w niedzielę, a zatem najbliższy jubileusz będziemy obchodzić już w nadchodzącym 2021 roku! Uroczystość zainauguruje otwarcie Drzwi Świętych, tzw. Drzwi Przebaczenia w Bazylice św. Jakuba w Santiago de Compostela. Ostatnio zostały one otwarte 13 grudnia 2015 roku podczas nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka.

Rok jubileuszowy jest specjalnym okresem w życiu kościoła katolickiego, podczas którego można uzyskać odpust zupełny. Aby otrzymać jubileuszowy odpust wierny musi nawiedzić grób św. Jakuba w katedrze w Santiago de Compostela (lub inne miejsce, w którym znajdują się relikwie św. Jakuba), wyznawać wiarę katolicką, odmówić modlitwy w intencjach podanych przez papieża oraz przystąpić do spowiedzi i komunii świętej.w czasie 15 dni przed lub 15 dni po nawiedzeniu grobu.

Jubileuszowy Rok Święty w Santiago de Compostela to niezwykłe wydarzenie zarówno religijne, jak i historyczne, dlatego nie może nas tam zabraknąć!Z racji tak wyjątkoweego jubileuszu zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną do stóp Matki Bożej Fatimskiej za oddalenie pandemii oraz do grobu Apostoła Jakuba w Roku Wielkiego Jubileuszu w Santiago de Compostella!Od początku 2020 roku przez świat przetoczyła się pandemia koronawirusa. Niepewność jutra i bezsilność przytłoczyła ludzkość. Oczy wielu ludzi z całego świata zwróciły się do Matki i popłynął w jej stronę szept modlitwy. W 2021 roku chcemy podziękować Bogu za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej za ocalenie i za wszystkie doświadczenia, które nas dotknęły, prosić o nadzieję i sens dalszego życia. Chcemy uklęknąć przed Figurą Matki Bożej w Fatimie i prosić ją, by przyjęła tych, którzy odeszli, by dodała otuchy tym, którzy Jej się poświęcają, by odnowiła wszechświat i ludzkość

 

Rok 2021 to nie tylko okres po trudnych chwilach pandemii, ale też szczególny czas łaski, czas Wielkiego Jubileuszu Roku Świętego w hiszpańskim Santiago de Compostela, przy grobie jednego z uczniów Pana Jezusa – Apostoła Jakuba. Po miesiącach pustki, drogi świętego Jakuba prowadzące w stronę hiszpańskiej Galicji znów wypełniają się pielgrzymami, którzy niosą swe troski do Apostoła. Pielgrzymowanie do Santiago to nie tylko zachwyt nad otaczającym nas światem, ale także droga w głąb siebie, proste przypomnienie tego, czym może być życie człowieka, który odnalazł Boga. 

 

Zamieńmy smutek i niepewność w radość i optymizm, a trudne doświadczenia w strumień łask płynących z Fatimy i Santiago de Compostela. Pielgrzymujmy razem w Roku Wielkiego Jubileuszu 
 w Roku św. Jakuba!

 

ROK ŚW. JÓZEFA

PIELGRZYMKI Z BONEM TURYSTYCZNYM

2021 ROKIEM ŚWIĘTEGO JAKUBA

40. ROCZNICA OBJAWIEŃ W MEDJUGORJE

PIELGRZYMKI - WOLNE MIEJSCA

SZLAKIEM ŚW. JAKUBA PO POLSCE

Z MODLITWĄ PRZEZ POLSKĘ

PIELGRZYMKI - OFERTA DLA GRUP

LATO 2021 - OFERTA WAKACYJNA

WSPÓŁPRACUJEMY I POLECAMY