PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

IZRAEL | ŚLADAMI ZBAWICIELA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

JORDANIA | W CIENIU SKALNEGO MIASTA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

ARMENIA | KRAJ PIERWSZYCH CHRZEŚCIJAN

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2023

Ukraina

UKRAINA jest krajem niezwykłym, wyjątkowym. Od lat przyciąga turystów z najdalszych zakątków świata z uwagi na liczne atrakcje, dzikość przyrody, rozsławione historycznie miejsca. Jest to też miejsce styku i przenikania się kultur Wschodu i Zachodu. Wpływy Bizancjum, Tatarów mieszają się z wpływami Polskimi, Węgierskimi i wieloma innymi. To drugie pod względem wielkości państwo Europy, nasz wschodni sąsiad. To także kraj osławionych stepów, rozległych przestrzeni i pięknego wybrzeża Morza Czarnego.

Ukraina potrafi oczarować urodą krajobrazu i historycznymi miejscami pełnymi zabytków, na równi z serdecznością mieszkańców. Przede wszystkim jest to kraj silnie związany z naszą historią. Polskich śladów znajdziemy tu bez liku, również ze świata literatury. Henryk Sienkiewicz w “Ogniem i mieczem” opisywał m.in. słynną obronę Zbaraża – twierdzy leżącej obecnie na terenie Ukrainy. Dlatego dla Polaków Ukraina jest dzisiaj przede wszystkim miejscem podróży sentymentalnych, gdyż to tutaj znajdują się tzw. Kresy, z którymi wiąże się spora część naszej historii. Lwów, Kijów, Charków, Kamieniec Podolski i wiele innych miejsc to nasza wspólna, polsko-ukraińska historia.

Ukraina oferuje wciąż nieskażone ludzką bytnością tereny, dzikie, fascynujące góry, ciekawe, pełne zabytków miasta i ciepłe morze. Tutejsze przepiękne krajobrazy i ciekawe miejsca są w stanie wynagrodzić trudy podróżowania każdemu turyście. Ukraińcy są bardzo gościnni i serdeczni. Ich piękny, rozległy kraj zdumiewa różnorodnością krajobrazów. Od dziewiczych Karpat po niekończące się stepy, od gór Krymu po wybrzeże Morza Czarnego – każdy zakątek ziemi ma swoją historię, swoje własne dziedzictwo. W wielu miejscowościach odnaleźć można ślady polskiej historii i kultury.

 ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMAMI PIELGRZYMEK NA UKRAINĘ:
 NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA NA UKRAINIE:

 • Kijów – wielka metropolia, największe miasto i stolica Ukrainy. Kijów jest miastem olbrzymim o bogatej historii. Tu znajdują się liczne słynne cerkwie i sobory. Ich znakiem rozpoznawczym są widoczne z daleka, mieniące się w słońcu złote kopuły. To właśnie od nich Kijów nazywany jest miastem złotych kopuł. To tutaj także znajduje się także Majdan Niepodległości – centralny plac miasta, arena uroczystości państwowych i imprez kulturalnych ale także niestety miejsce będące świadkiem wielu tragicznych wydarzeń.
 • Lwów – niewątpliwie jedno z najbardziej znanych i atrakcyjnych miast na Ukrainie, szczególnie tak ważny dla nas Polaków. Dawne polskie okno na Wschód, wielokulturowe miasto i świadek trudnej historii obu narodów. Stare miasto i centrum wpisane na listę UNESCO, obfitujące w wiele zabytkowych kościołów, kamienic, pomników czy willi, jest jedną z największych atrakcji w kraju. Lwów to najpopularniejszy kierunek wybierany przez Polaków zwiedzających tu na przykład Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Obrońców Lwowa, a także korzystających z cen atrakcyjniejszych niż w Polsce. Odwiedzających Lwów kuszą również położone w pobliżu zamki – Olesko, w którym urodził się król Jan III Sobieski, rezydencja Sobieskich w Złoczowie czy słynny Zamek w Podhorcach.
 • Charków – jest drugim co do wielkości miastem Ukrainy, położony jest przy granicy z Rosją nad trzema rzekami: Charkiw, Łopań i Uda. Nie ulega wątpliwościom przemysłowość miasta, co odstrasza niektórych turystów. Mimo to może ono się pochwalić bogatą ofertą kulturalną. Liczne uniwersytety i muzea otwierają listę atrakcji.
 • Odessa – położona nad Morzem Czarnym jest trzecim co do wielkości miastem na Ukrainie. W mieście zobaczyć można prześliczne polskie rezydencje, takie jak pałac Olgi Potockiej, pałac Beliny-Brzozowskiego czy posiadłości Aleksandra Potockiego, Bolesława Potockiego i Pałac Szydłowskiego. Miasto to znane jest także jako niezwykle atrakcyjne miejsce wypoczynku dla wielu turystów z całego świata, swoim urokiem nie ustępuje innym bardziej znanym kurortom z południowej Europy, słynie także z pięknych plaż.
 • Chocim – to niewielkie miasteczko, od którego o kilka kilometrów oddalona jest potężna twierdza, położona na prawym brzegu Dniestru, określana jako „klucz do Podola”. Chocim miał bardzo duże znaczenie strategiczne i wielokrotnie zmieniał właściciela przechodząc pod władanie Mołdawii, Turcji, Polski, Ukrainy i Rumunii. Był także miejscem dwóch bardzo ważnych bitew Rzeczpospolitej z Turkami. Usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru w obwodzie czerniowieckim fortyfikacja w Chocimiu, zaliczana jest do siedmiu cudów Ukrainy.
 • Kamieniec Podolski – położony w południowo-zachodniej części Ukrainy, jest obok Lwowa najczęstszym miejscem docelowym na trasie polskich wycieczek. W tym mieście, położonym nad rzeką Smotrycz, największą atrakcją jest zabytkowa, monumentalna twierdza warowna. Przez wieki była ona wciąż rozbudowywana i wzmacniana, odgrywając ważną rolę w obronie południowo-wschodnich granic Rzeczypospolitej przed najazdami tureckimi. Z tego powodu była nazywana „Przedmurzem Chrześcijaństwa” lub „Bramą do Polski”.
 • Czarnobyl – miasto Czarnobyl i Prypeć w obwodzie kijowskim nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wycieczka do tak zwanej Stefy Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej od lat jest niezwykle popularną aktywnością wśród turystów z całego świata.
 • Truskawiec – miejscowość ta w okresie przedwojennym była bardzo modnym uzdrowiskiem. Zbudowano tu wówczas 286 willi, hoteli i pensjonatów. W jednym z nich wypoczywał m.in. Józef Piłsudski. Położony niedaleko polskiej granicy Truskawiec to już nie jest tak słynne i rozwinięte uzdrowisko jak kiedyś, ale systematycznie umacnia swoją pozycję. W miejscowości od pewnego czasu pojawiają się coraz lepsze restauracje czy hotele. Najsłynniejszą atrakcją w Truskawcu jest oczywiście lecznicza woda Naftusia pomagająca m.in. na problemy z nerkami.DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI NA UKRAINĘ? 

✔  Aby doświadczyć gościnności i otwartości jej mieszkańców.
  Aby zobaczyć dawne kresowe miasta, wsie i twierdze.
  Aby odbyć sentymentalną podróż w poszukiwaniu miejsc, gdzie może żyli nasi przodkowie.
✔  Aby posłuchać przejmujących opowieści Polaków mieszkających od urodzenia na terenach Ukrainy, a którzy nie zatracili tożsamości narodowej.
 Aby zasmakować wspaniałej, tradycyjnej kuchni ukraińskiej, jeszcze nie zdominowanej przez dania kuchni międzynarodowej.
 Aby odkryć piękne miejsca i zabytki, nie dotknięte przez masowość turystyki.
 Aby poznać fantastyczną mieszankę narodów i kultur.DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI NA UKRAINĘ? 
 • Oferujemy sprawdzone i ciekawe programy pielgrzymek, zarówno samolotowe, jak i autokarowe (według preferencji grupy).
 • Przygotowujemy oferty zarówno dla małych (kilkuosobowych), jak i dużych grup, a także tzw. oferty szyte na miarę.
 • Zapewniamy sprawdzone obiekty hotelowe, współpracujemy z lokalnymi kontrahentami, a także z doświadczonymi przewodnikami.
 • Zapewniamy świadczenia na bardzo dobrym poziomie.
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

IZRAEL | ŚLADAMI ZBAWICIELA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

JORDANIA | W CIENIU SKALNEGO MIASTA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

ARMENIA | KRAJ PIERWSZYCH CHRZEŚCIJAN

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2023