Dzień 1: BIAŁYSTOK – SOKÓŁKA – GRODNO
Wcześnie rano spotkamy się na parkingu, skąd udamy się w kierunku granicy polsko-białoruskiej. W drodze zatrzymamy się w Białymstoku. Tu nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Białostockie Sanktuarium to miejsce, gdzie szczególny kult oddaje się bł. Michałowi Sopoćko – spowiednikowi i kierownikowi duchowemu s. Faustyny Kowalskiej z czasów wileńskich, całkowicie oddanemu szerzeniu prawdy i kultu Miłosierdzia Bożego. Jeśli czas pozwoli, zobaczymy również białostocki Pałac Branickich. Kolejno postój w Sokółce, gdzie pomodlimy się w kościele św. Antoniego. Tu w roku 2008 miał miejsce Cud Eucharystyczny. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie przejedziemy na granicę, odprawa paszportowo-celna. Późnym popołudniem przyjedziemy do hotelu w Grodnie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Powrót do hotelu na nocleg.
Dzień 2: GRODNO
Rano śniadanie. Cały dzisiejszy dzień poświęcimy na pobyt w Grodnie – mieście katedr, zamków i pałaców królewskich. Zobaczymy Górę Zamkową, gdzie wznosi się ”Stary Zamek” będący XVI-wieczną rezydencją króla Stefana Batorego oraz wybudowany w połowie XVIII wieku ”Nowy Zamek” – miejsce posiedzeń sejmów generalnych Rzeczypospolitej (miejsce podpisania II i III rozbioru Polski oraz miejsce śmierci króla Poniatowskiego). Następnie udamy się na Rynek, gdzie znajduje się wspaniała barokowa Bazylika Katedralna, słynąca z maleńkiej ikony Matki Bożej Kongregackiej. Zobaczymy również barokowy kościół Bernardynów, urokliwy klasztor Franciszkanów, średniowieczną cerkiew św. Borysa i Gleba, Synagogę, Sobór Opieki Matki Bożej oraz muzeum Elizy Orzeszkowej. Po południu wizyta w Muzeum Bramy Grodzieńskiej – unikatowej makiety Grodna, która przedstawia historię miasta. Jeżeli pogoda pozwoli udamy się w sentymentalną podróż do Bohatyrowiczów na grób Jana i Cecylii, bohaterów powieści „Nad Niemnem” oraz na mogiłę powstańców styczniowych. Wieczorem zaprosimy na kolację do lokalnej restauracji, połączoną z występami folklorystycznymi. Po niej przejedziemy do hotelu na nocleg.
Dzień 3: NAUMOWICZE – ŚWIACK – SOPOĆKIN – KANAŁ AUGUSTOWSKI
Po śniadaniu przejedziemy w kierunku kanału Augustowskiego. Po drodze odwiedzimy wieś Naumowicze, gdzie zobaczymy pozostałości fortu rosyjskiej twierdzy. Okolice fortu stały się miejscem masowej zagłady polskiej ludności cywilnej w latach 1941-1943. Zamordowano tam kilka tysięcy osób, w tym błogosławioną Mariannę Bernacką oraz mieszkańców Grodna i okolicznych miejscowości. Następnie udamy się do miejscowości Świack, w której zobaczymy zespół pałacowo-parkowy rodu Wołłowiczów z XVIII wieku (z zewnątrz), jeden z najlepiej zachowanych tego typu obiektów na Białorusi. Kolejnym punktem programu będzie miasteczko Sopoćkin. Tu nawiedzimy kościół pw. Matki Bożej Wniebowziętej, cmentarz katolicki, gdzie znajdują się groby żołnierzy polskich poległych w 1919 roku oraz kwaterę żołnierzy Wojska Polskiego poległych w dniach 17-22 września 1939 roku. Dalej pojedziemy na śluzę „Dąbrówka”, wybudowaną w 1829 roku przez Jerzego Arnolda. To druga z trzech śluz Kanału Augustowskiego leżących na terenie Białorusi. Następnie zaprosimy na rejs statkiem po Kanale Augustowskim. Na zakończenie dnia wizyta w malowniczo położonym gospodarstwie rodziny Górskich, gdzie zjemy obiad. Powrót do Grodna. Czas wolny. Nocleg.
Dzień 4: SZCZUCZYN – MUROWANKA – STARE WASILISZKI – NOWOGRÓDEK
Rano, po wczesnym śniadaniu udamy się do Szczuczyna, gdzie nawiedzimy kościół pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz zespół pałacowy rodu Druckich-Lubeckich. Kolejnym przystankiem będzie cerkiew Narodzenia Matki Bożej w Murowance, która stanowi jeden z najcenniejszych przykładów architektury gotyckiej w kraju. Około południa zatrzymamy się we wsi Stare Wasiliszki, w której urodził się Czesław Niemen – piosenkarz i autor niezapomnianych przebojów. Odwiedzimy dom rodzinny artysty oraz zobaczymy neogotycki kościół św. Piotra i Pawła wzniesiony na początku XX wieku, gdzie młody Wydrzycki został ochrzczony. Kolejno przejedziemy do Nowogródka – miasta Adama Mickiewicza. Zobaczymy: Górę Zamkową z ruinami zamku Mendoga, pomnik i kopiec wieszcza, Sobór św. Borysa i Gleba, Kościół Dominikanów oraz Dworek Adama Mickiewicza, w którym obecnie mieści się jego muzeum. Nawiedzimy również kościół p.w. Przemienienia Pańskiego – diecezjalne Sanktuarium błogosławionych Marii Stelli i jej dziesięciu Towarzyszek – Męczennic. Modlitwa przy sarkofagu i tablicy upamiętniającej rozstrzelanie Zakonnic przez Niemców w czasie II Wojny Światowej oraz przy kamieniu z tablicą znajdującym się obok kościoła. Późnym wieczorem powrót do Grodna, obiadokolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 5: RÓŻANYSTOK – TYKOCIN
Rano po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku granicy. Odprawa celno-paszportowa i opuszczenie Białorusi. Następnie pojedziemy do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Tu pomodlimy się przed obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem. Ponieważ Sanktuarium było świadkiem martyrologii Polaków pod zaborem rosyjskim, Jan Paweł II podczas jego koronacji powiedział: „Jakże nie myśleć ze wzruszeniem o tym, że historia tego sanktuarium odbija poniekąd historię całej naszej Ojczyzny”. Wizytę na Podlasiu zakończymy w Tykocinie. To królewska miejscowość nazywana 'perłą baroku'. Podczas spaceru zobaczymy Zamek Królewski wzniesiony przez króla Zygmunta Augusta, Kościół Trójcy Przenajświętszej, Rynek Miejski, Wielką Synagogę oraz pomnik hetmana Czarneckiego. Przejazd przez Polskę i zakończenie pielgrzymki.