Dzień 1: GIETRZWAŁD – ŚWIĘTA LIPKA
We wczesnych godzinach porannych spotkamy się na wyznaczonym parkingu, pakowanie bagaży i wyjazd. Przejazd do Gietrzwałdu, aby w Sanktuarium pokłonić się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej. Tu w warmińskiej wsi, 19 lat po objawieniach w Lourdes, od 27 czerwca do 16 września 1877 roku miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu Objawień Maryi oraz cudowne źródełko. Następnie przybędziemy do Świętej Lipki. Świętolipska Bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Wysłuchamy koncertu organowego, który ma miejsce każdego dnia. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2: TROKI – KOWNO
Rano, po śniadaniu opuścimy hotel i udamy się na Litwę. Udamy się do Trok, które były stolicą Litwy aż do XIV wieku. Zobaczymy (z zewnątrz) gotycki zamek wzniesiony w XIV-XV wieku przez wielkiego księcia litewskiego Kiejstuta i jego syna Witolda, słynne karaimskie domy i nawiedzimy trocką bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej – najdroższą relikwię miasta. Obraz Matki Bożej Trockiej, to drugi uhonorowany papieskimi koronami, po obrazie Jasnogórskim, wizerunek Maryi na terenach Rzeczpospolitej. Po południu dotrzemy do Kowna, drugiego pod względem wielkości miasta na Litwie. Kowno do dziś jest kulturalnym, intelektualnym oraz ekonomicznym ośrodkiem Litwy, położonym w malowniczej dolinie u zbiegu dwóch rzek Wilii i Niemna. Podczas spaceru zobaczymy Starówkę Kowieńską, ruiny zamku z XIV wieku, główną świątynię miasta – Katedrę św. Piotra i Pawła, ratusz zwany „białym łabędziem”, najstarszą świątynię Kowna – Kościół Witolda, a także miejsca związane z pobytem Adama Mickiewicza w mieście, jak: Gimnazjum Jezuickie, w którym nauczał oraz dom, w którym mieszkał nasz wieszcz narodowy. Wieczorem przyjazd do hotelu w Kownie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: SZAWLE – SZYDŁÓW
Rano śniadanie i wyjazd do Szawle na litewską Górę Krzyży. Znajdują się tutaj tysiące krzyży, a góra jest miejscem kultu i symbolem wiernego trwania Litwinów i Żmudzinów przy wierze katolickiej. Pierwsze krzyże stawiano tutaj już po przyjęciu chrztu przez Żmudzinów. Około południa przejedziemy do Szydłowa. Tu przed czterystu laty objawiła się Najświętsza Maryja Panna i było to jedno z pierwszych Jej objawień w tej części Europy. Miejsce to nawiedził również papież św. Jan Paweł II, powierzając Litwę opiece Najświętszej Maryi Panny. My także nawiedzimy Kaplicę Objawień, Bazylikę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i pokłonimy się przed obrazem Madonny, słynącym łaskami już od początku XVII wieku. Wieczorem przyjazd do hotelu w Wilnie. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: WILNO
Po śniadaniu zwiedzanie Wilna – stolicy Litwy, zwanej „małym Rzymem“, bo to największe miasto barokowe położone na północ od Alp. Na początku naszego spaceru nawiedzimy kaplicę Matki Boskiej Ostrobramskiej z cudownym obrazem. Zobaczymy także Klasztor Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w którym przebywała siostra Faustyna, kiedy Pan Jezus podyktował jej słowa koronki, a także Kościół św. Piotra i Pawła oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy kościele św. Trójcy, gdzie znajduje się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego „Jezu Ufam Tobie”. Kolejno spacer po wileńskiej Starówce śladami polskiej historii, podczas którego zobaczymy plac ratuszowy, cerkiew św. Ducha i Bramę Bazyliańską. Odwiedzimy także dom, w którym mieszkali: bł. ks. Michał Sopoćko – spowiednik św. siostry Faustyny i malarz profesor Eugeniusz Kazimirowski – autor obrazu z wizji św. siostry Faustyny. Na zakończenie pobytu na Litwie przejedziemy na Cmentarz na Rossie nazywany wileńskimi Powązkami. Jest to jedna z czterech polskich nekropolii narodowych. Pochowano tam żołnierzy poległych w walkach o Wilno i wielu Polaków związanych z tym wspaniałym miastem. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5: SEJNY – STUDZIENICZNA – AUGUSTÓW – SOKÓŁKA
Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie wrócimy na terytorium Polski. Zatrzymamy się na chwilę w Sejnach w Sanktuarium MB Sejńskiej, w którym od ponad 400 lat znajduje się słynąca łaskami figura Madonny. Następnie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz Matki Bożej, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9 czerwca 1999 roku nawiedził je najdostojniejszy pielgrzym – św. Jan Paweł II. Przepłynięcie statkiem ze Studzienicznej do Augustowa. Następnie pomodlimy się w Kościele św. Antoniego w Sokółce. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu i korporału, na którym umieszczona jest Hostia, która zamieniła się w żywą tkankę mięśnia sercowego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: BIAŁYSTOK
Po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku. To miejsce, gdzie szczególny kult oddaje się bł. Michałowi Sopoćko – spowiednikowi i kierownikowi duchowemu s. Faustyny Kowalskiej z czasów wileńskich, całkowicie oddanemu szerzeniu prawdy i kultu Miłosierdzia Bożego. Następnie pospacerujemy po centrum miasta, podczas którego zobaczymy Bazylikę św. Rocha, Cerkiew św. Mikołaja, białostocki rynek, Bazylikę NMP oraz najpiękniejszy zabytek miasta – zespół pałacowo-parkowy rodu Branickich. Miejsce to jest pamiątką po czasach świetności tego regionu i nazywane jest Wersalem Podlaskim. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych/nocnych.