Dzień 1: WYLOT DO EGIPTU
O godz. 15:00 spotykamy się na lotnisku Warszawa-Okęcie. Odprawa paszportowo-bagażowa. Planowany wylot z Warszawy o godz. 17:25. Planowane lądowanie w Kairze o godz. 22.30. Transfer autokarem do hotelu w Kairze. Zakwaterowanie, nocleg (brak obiadokolacji w tym dniu).
Dzień 2: KAIR – GIZA
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Egipskiego Narodowego Muzeum w Kairze, znajdującego się przy słynnym Placu Tahrir. Muzeum zostało ono założone przez francuskiego archeologa i badacza – Augusta Mariette’a, zawiera ok. 160 000 eksponatów, które przybliżają długą i fascynującą historię kraju – liczne sarkofagi, posągi, malowidła ścienne, reliefy, papirusy, wyroby ze złota, przedmioty codziennego użytku, które liczą sobie po 5 tys. lat. Główną atrakcją jest kolekcja skarbów z grobu Tutenchamona ze słynną pośmiertną złotą maską. Następnie pojedziemy do Gizy, gdzie znajdują się piramidy zaliczane do siedmiu cudów świata. Zobaczymy piramidy: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz posąg stojącego na ich straży majestatycznego Sfinksa, który przedstawia leżącego lwa z głową człowieka owiniętą chustą – nemes, noszoną przez mężczyzn w starożytnym Egipcie. Następnie weźmiemy udział w rejsie łódką po Nilu. Wczesna obiadokolacja podczas zwiedzania. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 3: ALEKSANDRIA
Rano, po śniadaniu przejazd do Aleksandrii – miasta założonego przez Aleksandra Macedońskiego w 330 r. p.n.e., leżącego nad Morzem Śródziemnym i noszącego opinię miasta cudów, gdzie na każdym kroku czuć będziemy jego długą historię, ale i ogromne dziedzictwo intelektualne i kulturowe. Zwiedzanie rozpoczniemy od amfiteatru rzymskiego na Kom al Dikka. Na tym terenie prace wykopaliskowe prowadzone są przez polską misję archeologiczną od lat 60 XX w. Pochodzący z II w. n.e. amfiteatr rzymski został odkryty w 1967 r. przez polskiego archeologa prof. Kazimierza Michałowskiego. Zobaczymy również Cytadelę Kait Baya zbudowaną na miejscu legendarnej i potężnej latarni z Faros, która ze względu na rozwiązania architektoniczne, urodę, ale i użyteczność w naprowadzaniu statków do portu uchodziła za kolejny z siedmiu cudów świata. Następnie udamy się na przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego w stronę Parku El Montaza. Po drodze widok na Grób Nieznanego Żołnierza i na słynną Bibliotekę Aleksandryjską, która została założona w III w. p.n.e. i zawierała najbogatszy zbiór papirusów starożytnego świata. Po jej spaleniu w tym miejscu w październiku 2002 r. nastąpiło otwarcie nowej biblioteki i centrum kultury. Na zakończenie udamy się na zwiedzanie Katedry Koptyjskiej św. Marka, tu w kryptach znajdował się niegdyś grup Świętego. Obiadokolacja poza hotelem. Po niej powrót do hotelu w Kairze. Nocleg.
Dzień 4: KAIR – PRZEJAZD DO SHARM EL SHEIKH
Rano, po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Kairu. Rozpoczniemy od zwiedzania dzielnicy chrześcijańskiej. Nawiedzimy Kościół Najświętszej Marii Panny, nazywany inaczej Wiszącym, będący jednym z najstarszych świątyń koptyjskich w Egipcie. Został on wzniesiony na wieżach dawnej fortecy rzymskiej, a historia jego sięga III wieku. Następnie przejdziemy spacerem w stronę synagogi Ben Ezra, po drodze odwiedzając kościół pod wezwaniem świętych Sergiusza i Bachusa, w którym według przekazów schroniła się Święta Rodzina, kiedy uciekała do Egiptu. Następnie zobaczymy najstarszy i pierwszy meczet w Egipcie i w Afryce – Amr Ibn Asa. W tym dniu udamy się na obrzeża Kairu do Mostorod, gdzie znajduje się kościół koptyjski. Kolejnym punktem będzie dzielnica Ain Shams. Tu według źródeł biblijnych Jezus sprawił, że wytrysnęło źródło. Przejazd do Sharm el Sheikh w późnych godzinach wieczornych (ok. 21.00-22.00). Późna obiadokolacja, zakwaterowanie w hotelu i nocleg.
Dzień 5: ODPOCZYNEK W SHARM EL SHEIKH – GÓRA SYNAJ
Rano śniadanie. Całodzienny odpoczynek w hotelu z all inclusive. Dla chętnych ok. godz. 21.00 wyjazd na Górę Synaj nazywaną też Górą Mojżesza (2285 m n.p.m.). Przekazy biblijne mówią, że to właśnie na tej górze Mojżesz otrzymał tablice Dekalogu. Po drodze będziemy mogli podziwiać księżycowy krajobraz Półwyspu Synaj. Następnie rozpocznie się trwająca około 3 godzin nocna wędrówka na Górę Mojżesza. Ci, którzy pokonają trud wejścia na górę zobaczą spektakularny wschód słońca – promienie słoneczne rozświetlające kolejne szczyty górskie i urodę surowego, majestatycznego krajobrazu.
Dzień 6: GÓRA SYNAJ – ODPOCZYNEK W SHARM EL SHEIKH
Dzień rozpoczniemy Mszą świętą o wschodzie słońca na Górze Mojżesza. Zejście z góry. Przejście do Klasztoru Świętej Katarzyny – świętego miejsca dla trzech monoteistycznych religii świata: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu. Patronką klasztoru jest św. Katarzyna Aleksandryjska, czczona zarówno w kościele katolickim jak i prawosławnym. Zwiedzimy klasztor zachwycając się znajdującymi się w nim wybitnymi dziełami sztuki, w tym bezcenną kolekcją ikon. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego uchodzącą za najstarszy, nieprzerwanie działający kościół na świecie. Zobaczymy również znajdujący się na terenie klasztoru Gorejący Krzew, symbol objawienia Boga w tym miejscu. Powrót do Sharm el Sheikh. Czas na odpoczynek. Nocleg.
Dzień 7: ODPOCZYNEK W SHARM EL SHEIKH
Rano śniadanie, czas wolny. Po południu udamy się na zwiedzanie Sharm el Sheikh. Udamy się do dzielnicy Hay el Nour, gdzie znajduje się Katolicki Kościół NMP Pani Pokoju oraz Koptyjska Niebiańska Katedra. Następnie czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.
Dzień 8: POWRÓT DO KAIRU
Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Kairu. Obiadokolacja poza hotelem. Przejazd do hotelu w Kairze zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 9: POWRÓT DO POLSKI
Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 12.15, lądowanie w Warszawie o godz. 15.25. Zakończenie pielgrzymki.