Dzień 1: TWIERDZA MODLIN
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży, wyjazd. Przejazd do Modlina, do Twierdzy Modlin. Ten wielki system fortów w czasie oblężeń bywał schronieniem nawet dla 60 tysięcy ludzi. W Bitwie Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”, brali udział uczniowie Korpusu Kadetów, który stacjonował wówczas w tej twierdzy. Podczas wizyty w tym miejscu poznamy historię ich służby, nauki i bohaterstwa. Dowiemy się, jaką taktykę zastosowano przeciw nacierającym w 1920 roku wojskom sowieckim. Dalej wyruszymy w kierunku Warszawy. Tam odwiedzimy Muzeum Niepodległości, w któym obejrzymy wystawę stałą pt. „Polonia Restituta. O niepodległość i granice 1914–1921”. Popołudniu udamy się na spacer do pięknych Łazienek Królewskich. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: RADZYMIN – OSSÓW – SULEJÓWEK
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Radzymina, zwanego miastem „Cudu nad Wisłą”. Jego odzyskanie w dniu 15 sierpnia przez polskie wojska było jednym z punktów zwrotnych w wojnie polsko-bolszewickiej. Zwycięstwo pod Radzyminem było przyczyną ustanowienia w tym dniu Święta Wojska Polskiego. Na miejscu nawiedzimy zabytkowy Cmentarz Poległych 1920 (z kaplicą z 1927 roku), na którym co roku, w dniu 15 sierpnia odbywają się uroczystości kościelne i państwowe. Dalej udamy się do Ossowa. Tu miała miejsce „18. przełomowa bitwa w dziejach świata”, podczas której w sierpniu 1920 Polacy zmienili bieg historii zatrzymując pochód wojsk bolszewickich na Warszawę i Zachodnią Europę. Zwiedzimy nowoczesne, multimedialne Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej, w którym oprócz licznych eksponatów i muzealiów, można doświadczyć jak „wyglądała i brzmiała” I wojna światowa. Na koniec dnia krótka wizyta w Sulejówku – miejscu związanym z postacią Wodza Naczelnego, Józefa Piłsudskiego. Zobaczymy Dworek Milusin, gdzie przez 3 lata mieszkał Piłsudski, a potem regularnie tu przyjeżdżał, by wypoczywać. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3: WARSZAWA
Rano, po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się na zwiedzanie Warszawy. Z przewodnikiem pospacerujemy po pięknej Starówce. Zobaczymy: Zamek Królewski (z zewnątrz), Rynek Starego Miasta, mury miejskie, Barbakan i Kolumnę Zygmunta. Dalej Krakowskim Przedmieściem przejdziemy pod Pałac Prezydencki, Plac Piłsudskiego i Grób Nieznanego Żołnierza. Na zakończenie udamy się pod Pałac Kultury i Nauki. Wjedziemy na XXX piętro budynku, gdzie znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się imponująca panorama Warszawy. Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w kierunku domu. Zakończenie wycieczki.