Dzień 1: SZCZEPANÓW – TUCHÓW –JODŁOWA – DĘBOWIEC
We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Pierwszym punktem naszej pielgrzymki będzie Sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie. Kult Świętego Stanisława w miejscu jego urodzenia trwa od wieków. W kościele parafialnym przechowywane są relikwiarze z fragmentami doczesnych szczątków Świętego. Kolejno przejedziemy do Tuchowa, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej z łaskami słynącym obrazem. Jak głosi tradycja, kościół poświęcony był przez samego św. Stanisława. Tutaj też miał odbyć swoją mszę prymicyjną św. Jan Kanty. Około południa dotrzemy do Jodłowej, która słynie z jedynego w Polsce sanktuarium Dzieciątka Jezus. Zobaczymy stary, drewniany kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika. W nim od ponad stu lat odbierała cześć figurka Bożej Dzieciny – kopia Praskiego Dzieciątka Jezus oraz Nowe Sanktuarium. Po południu pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, nazywanym Polskim La Salette. Spacer po dróżkach, które zostały tutaj utworzone na wzór dróżek znajdujących się we francuskim sanktuarium i udział w Apelu Maryjnym. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: DUKLA – KOMAŃCZA – SANOK – SOLINA
Rano, po śniadaniu kontynuacja pielgrzymki i przejazd do Dukli, gdzie nawiedzimy Klasztor Bernardyński, który jest głównym miejscem kultu św. Jana z Dukli, świątobliwego zakonnika z XV w. Po II wojnie światowej do Klasztoru ze Lwowa zostały przewiezione główne relikwie Świętego. Dalej w programie Komańcza. Tu w latach 1955-1957 był internowany Kardynał Stefan Wyszyński. Zobaczymy Izbę Pamięci poświęconą Kardynałowi na terenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek, gdzie znajdują się miedzy innymi pokój Prymasa i przedmioty, których używał. Kolejnym punktem w dzisiejszym dniu będzie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. W skansenie prezentowana jest kultura polsko-ukraińskiego pogranicza wschodniej części Karpat. Zobaczymy znakomite ekspozycje etnograficzne ludzi zamieszkujących te tereny (Bojkowie, Łemkowie, Pogórzanie i Dolinianie). Po południu udamy się nad Solinę, gdzie zaprosimy Państwa na rejs statkiem po Zalewie Solińskim, który jest największym sztucznym zbiornikiem wodnym w kraju. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: MYCZKOWCE – JASIEŃ – SMOLNIK – KALWARIA PACŁAWSKA
Rano śniadanie i następnie przyjazd do Myczkowiec. Tu, w muzeum na wolnym powietrzu zobaczymy makiety aż 140 świątyń, charakteryzujących kulturę materialną przede wszystkim ludów rusińskich, a więc Łemków, Bojków, Pogórzan i Dolinian, którzy zamieszkiwali tereny polskie, słowackie oraz ukraińskie. Ponieważ byli oni różnych wyznań będziemy mogli zobaczyć makiety kościołów, cerkwi greckokatolickich i prawosławnych. Dalej odwiedzimy Ogród Biblijny, gdzie poprzez różne, fantastyczne układy florystyczne ukazuje się sceny Starego i Nowego Testamentu w ciekawy, niekonwencjonalny sposób. Wczesnym popołudniem przejedziemy do Jasienia, aby oddać pokłon Matce Bożej Królowej Bieszczad i Jej cudownemu wizerunkowi. Dalej udamy się do Smolnika. Miejscowość może poszczycić się oryginalną cerkwią, wpisaną na Listę UNESCO. Jest to jedna z trzech cerkwi bojkowskich, znajdujących się na terenie naszego kraju. Cerkiew w Smolniku nad Sanem pod wezwaniem świętego Michała Archanioła dziś funkcjonuje jako kościół rzymskokatolicki. Na zakończenie pielgrzymki oddamy cześć Maryi w Kalwarii Pacławskiej i nawiedzimy Sanktuarium Męki Pańskiej. Przed cudownym obrazem MB Kalwaryjskiej modlili się między innymi hetmani Stanisław Żółkiewski, Stefan Czarniecki, Książę Jarema Wiśniowiecki, Król Jan Kazimierz i Król Jan III Sobieski. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w drogę do domu. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych/nocnych.