Dzień 1: KRAKÓW
Przyjazd do Krakowa. Zwiedzanie dawnej stolicy Polski zaczniemy od spaceru Traktem Królewskim. To droga św. Jakuba – Via Regia, która biegnie wzdłuż ulic od Barbakanu, przez Bramę Floriańską, Rynek, do Wawelu. Zobaczymy najważniejsze zabytki przy drodze, Kościół Mariacki, Sukiennice. Dalej zwiedzimy Wawelskie Wzgórze, Zamek Królewski oraz Katedrę Wawelską. Dalej przejście na krakowski Kazimierz. To historyczna żydowska i chrześcijańska dzielnica Krakowa. Spacer przez Plac Wolnica do kościoła na Skałce, następnie ulicą Szeroką do centrum dawnego miasta żydowskiego, gdzie zobaczymy m. in. Starą Synagogę, Synagogę Izaaka, Plac Nowy. Po południu przejazd do krakowskich Łagiewnik, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To niezwykłe miejsce na mapie Krakowa związane jest z postacią św. Siostry Faustyny, gdzie św. Jan Paweł II dokonał zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zobaczymy nowe sanktuarium oraz stary kościół i zabudowania klasztorne, gdzie Święta mieszkała i pracowała, a także pomodlimy się przy Jej grobie. Następnie udamy się do pobliskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II – Centrum „Nie lękajcie się!”. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: WADOWICE – KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – SZCZYRZYC – PASIERBIEC
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Wadowic. Zobaczymy miasto św. Jana Pawła II, Jego dom rodzinny (muzeum), rynek oraz Bazylikę Ofiarowania NMP – umiłowany kościół Ojca Świętego, w którym został ochrzczony. Około południa dotrzemy do Kalwarii Zebrzydowskiej – pierwszej na ziemiach polskich kalwarii, która miała być modlitewnym wspomnieniem Drogi Krzyżowej na Golgotę. Tu nawiedzimy Sanktuarium Pasyjno-Maryjne Bernardynów – barokową Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej. Po zakończonej wizycie w Kalwarii udamy się do Szczyrzyca, do Sanktuarium Matki Pokoju i Dobroci. Tu znajduje się Opactwo Cystersów, w którym bracia żyją nieprzerwanie od niespełna 800 lat. Liczni pielgrzymi z wiarą przybywają tutaj, aby modlić się przed obrazem Matki Boskiej Szczyrzyckiej. Ostatnim punktem pielgrzymowania w tym dniu będzie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Matka Boża, ukazana na XIX-wiecznym obrazie znajdującym się w kościele, jest brzemienna, stoi na kuli ziemskiej i depcze głowę węża. Zwracają się do niej szczególnie ci, którzy przeżyli tragedie i oczekują Jej wsparcia w dramatycznych momentach. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: MOGIŁA – NOWA HUTA – TYNIEC – CZERNA
Rano śniadanie, po którym przejedziemy do Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie−Mogile, które jest najbardziej znanym ośrodkiem kultu Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Polsce. Należy także do najstarszych sanktuariów Pańskich w kraju. Nabożeństwo Męki Pańskiej sięga tu swymi początkami I połowy XIII wieku, a najważniejszym przedmiotem kultu w sanktuarium jest cudowny wizerunek Chrystusa Ukrzyżowanego. Dalej przejazd przez Nową Hutę. Zobaczymy centrum "idealnego miasta" – słynny Krzyż Nowohucki, jeden z najbardziej rozpoznawanych symboli Nowej Huty. Drewniany krzyż umieszczono 17 marca 1957 roku na placu, gdzie miał stanąć pierwszy w Nowej Hucie kościół. Dalej nawiedzimy kościół Arka Pana w Nowej Hucie. Będzie to powrót do bardzo trudnych czasów walki kościoła z władzą komunistyczną. Tu, w Nowej Hucie stoczono prawdziwą wojnę o wiarę i w końcu udało się wybudować ten wyjątkowy kościół w kształcie gigantycznej łodzi, który nazwano Arką Pana. Po południu przejazd do Tyńca. Tu znajduje się Opactwo Benedyktynów – prawie tysiącletnie opactwo, położone malowniczo na skale, nad zakolem Wisły. Jest ono świadectwem najstarszych korzeni chrześcijańskich Polski. Mnisi do dziś prowadzą tu skromne, oddane Bogu życie i bardzo chętnie goszczą pielgrzymów pokazując to niezwykłe miejsce. Prócz uczty duchowej jest też możliwość zdegustowania wspaniałych smakołyków benedyktyńskich, tradycyjnie wyrabianych tu przez kolejne pokolenia. Na zakończenie dnia oddamy pokłon Matce Bożej w Czernej. Nawiedzimy kościół i klasztor karmelitów Bosych – miejsce wyjątkowe, będące zarazem Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego. Po zakończonym zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.