Dzień 1: ŁAŃCUT – PRZEWORSK – JAROSŁAW
We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Pierwszym punktem naszej pielgrzymki będzie Łańcut. Miasto założone przez Kazimierza Wielkiego słynie dziś ze wspaniałego pałacu Lubomirskich oraz powozowni z bezcenną kolekcją pojazdów konnych po rodzinie Potockich. Dalej przejazd do Przeworska, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Grobu Bożego. Przebywający tu pielgrzymi z wielką wiarą i miłością całują skałę Chrystusowego Grobu Jerozolimskiego, znajdującą się na frontonie Grobu Bożego. Po południu spacer po Jarosławiu. W centrum miasta zachował się XIV-wieczny układ urbanistyczny ze wspaniałym ratuszem i kamienicami. Nawiedzimy XVI-wieczną Kolegiatę Bożego Ciała, która jest najstarszym kościołem pojezuickim w Polsce, Bazylikę Matki Bożej Bolesnej ze średniowieczną Pietą oraz główny cel pielgrzymek polskich unitów – cerkiew Przemienienia Pańskiego ze słynącą z łask ikoną Matki Boskiej Jarosławskiej, zwaną Bramą Miłosierdzia. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: PRZEMYŚL – KALWARIA PACŁAWSKA – KRASICZYN
Rano, po śniadaniu kontynuacja pielgrzymki i przejazd do Przemyśla. To przygraniczne, stare miasto położone nad Sanem. Zobaczymy fortyfikacje Twierdzy Przemyskiej z I Wojny Światowej, górujący nad Starym Miastem zamek wybudowany przez Kazimierza Wielkiego, archikatedrę Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela oraz pospacerujemy po przemyskiej Starówce otoczonej wspaniałymi kamienicami. Około południa pokłonimy się Maryi w Kalwarii Pacławskiej i nawiedzimy Sanktuarium Męki Pańskiej. Przed cudownym obrazem MB Kalwaryjskiej modlili się między innymi hetmani Stanisław Żółkiewski, Stefan Czarniecki, Książę Jarema Wiśniowiecki, Król Jan Kazimierz i Król Jan III Sobieski. Kolejno przejedziemy do Krasiczyna, gdzie podziwiać będziemy jedną z najpiękniejszych renesansowych rezydencji w Polsce otoczoną ogrodem krajobrazowym, zaliczanym do najcenniejszych w kraju. Krasiczyn to siedziba magnacka dwóch rodów historycznych: Krasickich herbu Rogala i Sapiehów herbu Lis. Tam urodził się kardynał Adam Stefan Sapieha, późniejszy metropolita krakowski. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: NOWINY HORYNIECKIE – TOMASZÓW LUBELSKI – ZWIERZYNIEC – LEŻAJSK
Rano śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Roztocza. Dzień zaczniemy od nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej w Nowinach Horynieckich. Sanktuarium ukryte w lesie nazwane jest „Polską Fatimą”, ponieważ według tradycji tu, podobnie jak w Fatimie, Maryja objawiła się także trojgu dzieciom. Znajduje się tu zatem kaplica Matki Bożej Fatimskiej oraz cudowne źródełko o leczniczych właściwościach. Po zakończonej wizycie udamy się do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Tu znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej. Samo sanktuarium zbudowane jest z drewna modrzewiowego. Ta barokowa świątynia należy do najcenniejszych zabytków sakralnego budownictwa drewnianego w Polsce. Kolejno wizyta w Zwierzyńcu. To niewielkie, położone w sercu Roztocza miasteczko, gdzie zobaczymy zabytkowe obiekty pozostałe po Ordynacji Zamojskiej, takie jak: barokowy Kościół św. Jana Nepomucena – znany jako kościół na wodzie, oraz Pałac Plenipotenta – zbudowana w alpejskim stylu, siedziba dawnej ordynacji. Na zakończenie naszego pielgrzymowania przejedziemy do Leżajska, aby oddać cześć Matce Bożej Pocieszenia. Podobno w XVI wieku na pniu ściętego drzewa pracownikowi pobliskiego browaru objawiła się Matka Boska, przekazując wierszem swe żądanie wybudowania w tym miejscu kościoła pod swym wezwaniem. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych/nocnych.