Dzień 1: JABŁECZNA – KODEŃ – GRABARKA – BIAŁYSTOK
We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Pierwszym przystankiem na naszej drodze będzie Jabłeczna. Tu zobaczymy męski monastyr prawosławny św. Onufrego. Według legendy o jego założeniu przesądziło cudowne pojawienie się ikony Świętego nad Bugiem. Dalej przejazd do Kodnia. Historia miasteczka, Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia i cudownego Jej obrazu jest ściśle związana z rodem Sapiehów. Podczas pobytu zobaczymy Bazylikę z cudownym obrazem MB, ogród z Golgotą oraz pozostałości zabudowań dworskich Sapiehów. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na Świętą Górę Grabarkę. Góra zasłynęła w 1710 r., kiedy epidemia cholery szalała na terenach Podlasia. W tym czasie pewnemu starcowi we śnie zostało objawione, że ratunek można znaleźć na pobliskim wzgórzu. Dziś jest to miejsce, do którego pielgrzymują wyznawcy prawosławia oddając cześć ikonie Matki Bożej Iwierskiej ze Świętej Góry Atos. Na zakończenie dnia dotrzemy do Białegostoku – stolicy Podlasia. Tu nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Białostockie Sanktuarium to miejsce, gdzie szczególny kult oddaje się bł. Michałowi Sopoćko – spowiednikowi i kierownikowi duchowemu z czasów wileńskich, całkowicie oddanemu szerzeniu prawdy i kultu Miłosierdzia Bożego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: BIAŁYSTOK – RÓŻANYSTOK – SUCHOWOLA – TYKOCIN
Rano, po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Białegostoku, podczas którego zobaczymy Bazylikę św. Rocha, Cerkiew św. Mikołaja, białostocki Rynek, Bazylikę NMP oraz najpiękniejszy zabytek miasta – zespół pałacowo-parkowy rodu Branickich. Miejsce to jest pamiątką po czasach świetności tego regionu i nazywane jest Wersalem Podlaskim. Z Białegostoku pojedziemy do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku. Tu pomodlimy się przed cudami słynącym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem. Ponieważ Sanktuarium było świadkiem martyrologii Polaków pod zaborem rosyjskim, Jan Paweł II podczas jego koronacji powiedział: „Jakże nie myśleć ze wzruszeniem o tym, że historia tego sanktuarium odbija poniekąd historię całej naszej Ojczyzny”. Kolejno zatrzymamy się w Suchowoli. Wizyta w Izbie Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz spacer po parku miejskim, gdzie znajduje się jego pomnik. Przejazd do wsi Okopy. Krótki postój pod domem rodzinnym ks. Jerzego. Dzień zakończymy w Tykocinie – to królewska miejscowość nazywana perłą baroku. Podczas spaceru zobaczymy Zamek Królewski wzniesiony przez króla Zygmunta Augusta, Kościół Trójcy Przenajświętszej, Rynek Miejski, Wielką Synagogę oraz pomnik hetmana Czarneckiego. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: ŚWIĘTA WODA – SUPRAŚL – KRUSZYNIANY – SOKÓŁKA
Rano śniadanie, po którym udamy się do podlaskiego Sanktuarium Święta Woda, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Bolesnej, a także polska Góra Krzyży. Dalej wizyta w Supraślu – sercu Puszczy Knyszyńskiej. Zwiedzimy męski klasztor prawosławny – Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa oraz pospacerujemy po supraskim centrum, które było tłem do filmowej trylogii Jacka Bromskiego „U Pana Boga w ogródku”. Około południa w programie spotkanie z polskimi Tatarami w Kruszynianach, którzy zamieszkują te ziemie od kilkuset lat i którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych i dzielą się swoją kulturą. Zobaczymy meczet oraz mizar, a także skosztujemy typowych dla Tatarów dań w tatarskiej jurcie. Na koniec naszej wizyty na Podlasiu pomodlimy się w kościele św. Antoniego w Sokółce. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu i korporału, na którym umieszczona jest Hostia, która zamieniła się w żywą tkankę mięśnia sercowego. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.