Dzień 1: MALBORK
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku północnej Polski. Po południu dotrzemy do Malborka. To malownicze miasto położone nad Nogatem znane jest na całym świecie z potężnego zamku krzyżackiego. Zamek w Malborku jest jedną z najwspanialszych średniowiecznych fortec w Europie. Przez niemal 150 lat ta potężna twierdza była siedzibą Zakonu Krzyżackiego. Od 1997 roku widnieje na liście zabytków UNESCO. Podczas pobytu zwiedzimy zamek i zapoznamy się z historią tego miasta, nieodłącznie związaną z obecnością Krzyżaków na terenach Polski. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: GDAŃSK – WESTERPLATTE – SOPOT
Po śniadaniu zwiedzanie Gdańska. Zobaczymy Drogę Królewską, ul. Długą, Dom Uphagena, Ratusz Głównego Miasta, Długi Targ: Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Długie Pobrzeże z Żurawiem oraz ulicę Mariacką z Kościołem Mariackim. Następnie przejazd do kościoła św. Brygidy – bastionu polskiej Solidarności i na Plac Solidarności z Pomnikiem Poległych Stoczniowców oraz Bramą Stoczni Gdańskiej. Po południu udamy się na Westerplatte, gdzie pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża oddamy hołd żołnierzom walczącym tu i na innych polach bitewnych II wojny światowej. Na zakończenie dnia krótki spacer w Sopocie. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: OLIWA – KALWARIA WEJHEROWSKA – SWARZEWO
Rano śniadanie i przejazd do Oliwy, gdzie nawiedzimy Bazylikę Archikatedralną pw. św. Trójcy, Najświętszej Marii Panny i św. Bernarda. To dawny kościół i klasztor cysterski znany na całym świecie ze swych XVIII-wiecznych Wielkich Organów. Katedra w Oliwie, zwana Wawelem Pomorskim, czczona jako Sacrum Pomorza jest nekropolią Książąt Pomorskich. Dalej droga naszego pielgrzymowania zawiedzie nas do Kalwarii Wejherowskiej, czwartej z kolei powstałej w czasach Rzeczypospolitej. Nawiedzimy Kościół Klasztorny pw. św. Anny ze słynącym łaskami Obrazem Matki Bożej Wejherowskiej oraz kapliczki na szlaku. Po południu dotrzemy do Swarzewa. W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza pokłonimy się przed figurką patronki zwanej także Opiekunką Rybaków. Z historią figurki jest związanych kilka legend, wszystkie dotyczą morza, statków, żeglarzy lub rybaków. Następnie spacer nad morzem wyjątkowo urokliwą okolicą, skąd rozciąga się widok na zatokę, Puck, a także Półwysep Helski. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: SIANOWO – KARTUZY
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Sianowskiej. Sianowo jest celem licznych pielgrzymek i miejscem szczególnego kultu cudownej figurki Matki Bożej, ogłoszonej Królową Kaszub. Historia cudownej figury sięga średniowiecza. Jak głosi przekaz ludowy znaleziona została w noc świętojańską w zaroślach paproci przez dwoje zakochanych młodych ludzi, których rodzice nie zgadzali się na ślub. Dlatego Matka Boża z Sianowa nazywana jest również Patronką Młodzieży Przedślubnej. Istniejący kościół jest wybudowany w typowym dla tego regionu stylu szachulcowym, wzniesiony z drewnianych słupów i gliny malowanej na biało. Kolejnym punktem na naszej trasie będzie stolica Kaszub – Kartuzy. Spacer po miasteczku, gdzie zobaczymy Kolegiatę pw. Wniebowzięcia NMP zakonu Kartuzów z dachem przypominającym wieko trumny. Zobaczymy też kościół poewangelicki św. Kazimierza oraz piaskowcową rzeźbę Madonny. Na zakończenie wizyta w Muzeum Kaszubskim, które pokazuje specyfikę i odrębność kulturową mieszkańców tych ziem. Po południu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.