Dzień 1: PACANÓW – ŚWIĘTY KRZYŻ – GIDLE
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Pierwszym przystankiem na naszej drodze będzie Pacanów. Znajduje się tu kościół pod wezwaniem św. Marcina, dziś znany jako Sanktuarium Jezusa Konającego. Według legendy Wisłą płynęły trzy figury przedstawiające ukrzyżowanego Chrystusa: pierwsza zatrzymała się w Mogile koło Krakowa, druga została w Pacanowie, trzecia zaś dotarła do Warszawy. Pacanowski Kościół na przestrzeni wieków odwiedzali Święci i królowie. Około południa przejedziemy do najstarszego polskiego sanktuarium – Sanktuarium Świętego Krzyża. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Klasztor z sanktuarium wieńczy szczyt Łysej Góry i był ośrodkiem chrystianizacji terenów północnej Małopolski. Pielgrzymowali tu królowie z dynastii Piastów i Jagiellonów. Na koniec dnia pokłonimy się Matce Bożej w Gidlach. Nawiedzimy istniejące od XVII w. dominikańskie sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej ze słynącą z cudów maleńką figurką Matki Bożej. Według legendy została ona wydobyta z ziemi przez rolnika i wkrótce zasłynęła cudami. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: ŚWINICE WARCKIE – GŁOGOWIEC – LICHEŃ STARY
Po śniadaniu przejazd do Świnic Warckich, gdzie nawiedzimy kościół św. Kazimierza – w nim została ochrzczona Helena Kowalska. Tutaj przystąpiła do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej. W 2002 roku podniesiono kościół parafialny do rangi diecezjalnego Sanktuarium Chrztu i Narodzin św. Siostry Faustyny. Kolejno udamy się do wsi Głogowiec – tutaj Marianna i Stanisław Kowalscy w 1900 ruku zbudowali dom, w którym przyszło na świat dziesięcioro dzieci, a wśród nich niosąca światu Orędzie Miłosierdzia – św. Faustyna. Po południu pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Tu, nieopodal w Lesie Grąblińskim miały miejsce objawienia Matki Bożej. Podczas wizyty zobaczymy zbudowaną na Jubileusz 2000 roku Bazylikę Licheńską – największy w Polsce kościół, Las Grąbliński, Golgotę oraz kościół św. Doroty, który przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: KALISZ – CZĘSTOCHOWA
Rano śniadanie, po którym udamy się do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, w którym znajduje się jedyny na świecie obraz Świętej Rodziny z papieskimi koronami, dlatego sanktuarium nazywane jest również Polskim Nazaretem. Po spotkaniu ze Świętą Rodziną przejedziemy w dalszą drogę do Częstochowy. Nawiedzimy Jasną Górę i Klasztor oo. Paulinów. Zobaczymy Bazylikę Znalezienia Krzyża Świętego, Skarbiec, Salę Rycerską, Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Bastion św. Rocha, Arsenał i Wieżę Jasnogórską. Następnie udamy się do Doliny Miłosierdzia. Tu znajduje się pierwsze w Polsce sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W ołtarzu głównym umieszczono obraz Jezusa Miłosiernego, namalowany przez artystę malarza Adolfa Hyłę z Krakowa. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.