Dzień 1: PIEKARY ŚLĄSKIE – GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY – JELENIA GÓRA
spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku zachodniej Polski. Po drodze zatrzymamy się i pokłonimy Matce Bożej – Lekarce Chorych w Sanktuarium w Piekarach Śląskich. Od wieków pielgrzymi modlili tu o uzdrowienie i wybawienie od epidemii zarazy, dziś przychodzą do Maryi ze swoją codziennością. Po zakończonym zwiedzaniu wyruszymy w dalszą drogę. Kolejno dotrzemy na Górę św. Anny. Znajdujące się tam Sanktuarium św. Anny, to popularne miejsce pielgrzymkowe słynące od wieków z kultu św. Anny Samotrzeciej, której gotycka figurka i relikwie przechowywane są w bazylice. Sanktuarium znajduje się na jakubowym szlaku Via Regia, który prowadzi przez Polskę ze wschodu na zachód. Po południu dojedziemy do Jeleniej Góry. Zobaczymy wspaniałą panoramę miasta na tle Karkonoszy, Rynek Miejski z Ratuszem otoczony barokowymi kamieniczkami z podcieniami świadczącymi o handlowej funkcji tego miejsca, rzeźbę Neptuna. Nawiedzimy również gotycką świątynie poświęconą patronom miasta, świętym Erazmowi i Pankracemu. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: KARPACZ – KRZESZÓW – KSIĄŻ – ŚWIDNICA
Rano, po śniadaniu przejedziemy do Karpacza, którego atrakcją jest świątynia Wang – unikatowy zabytek skandynawskiej architektury sakralnej z XII wieku. Po południu nawiedzimy leżące na sudeckim szlaku św. Jakuba Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie – europejską perłę baroku. W ołtarzu głównym znajduje się koronowany przez Jana Pawła II obraz Matki Bożej, którego malowanie „zleciły” według podań same Anioły. Następnie odwiedzimy Zamek Książ –największy dolnośląski i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Spacer po wnętrzach przybliży nam dalszą historię tego wspaniałego obiektu i jego kolejnych właścicieli. Na zakończenie dnia wizyta w Świdnicy, w Świdnickim Sanktuarium Matki Bożej, gdzie od wieków pielgrzymi doświadczyli wielu cudów i uzdrowień. Modlitwa przed łaskami słynącym obrazem Matki Boskiej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych, zwanym też „Maria in sole”, czyli Maryja w słońcu. Kolejne miejsce w Świdnicy to Kościół Pokoju pw. Trójcy Świętej – największa drewniana barokowa świątynia w Europie, należąca do świdnickiej parafii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: BARDO – DUSZNIKI-ZDRÓJ – CZERMNA – WAMBIERZYCE
Rano śniadanie, po którym nawiedzimy Bazylikę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie, gdzie czci się od wieków Figurę Matki Bożej Strażniczki Wiary. Niedaleko Sanktuarium znajduje się Droga Krzyżowa i Źródełko Maryi, któremu przypisywane są właściwości lecznicze. Kolejno odwiedzimy Duszniki-Zdrój. W programie spacer po parku zdrojowym z Teatrem Zdrojowym, gdzie znajduje się Dworek Chopina, w którym koncertował słynny pianista. Następnie wizyta w Muzeum Papiernictwa. Kolejny etap pielgrzymki to Sanktuarium Milczenia i Zadumy nad Życiem i Śmiercią w Czermnej. Nawiedzimy Kudowską Kaplicę Czaszek. Ściany i sklepienie wnętrza kaplicy pokrywa ok. 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich, ofiar wojen oraz epidemii chorób zakaźnych. Na zakończenie dnia wizyta w "Śląskim Jeruzalem", czyli w Wambierzycach słynących z Sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin Patronki Ziemi Kłodzkiej. Obecna bazylika stoi na wzgórzu, gdzie w XII wieku w niszy wysokiego drzewa umieszczono figurkę Matki Boskiej. Według kronik w 1218 roku ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.