Dzień 1: POZNAŃ
O ustalonej godzinie wyjazd w kierunku Poznania. Przed południem spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Początki państwa polskiego to Ostrów Tumski w Poznaniu. Ostrów w języku staropolskim oznacza wyspę, a tum – katedrę. Na tej dawnej i obecnej wyspie rozpoczynają się historyczne dzieje Poznania i Polski. Nawiedzimy Archikatedrę Poznańską, w której podziemiach znajdują się królewskie grobowce, baptysterium, chrzcielnica – domniemane miejsce chrztu Mieszka i jego ludu. Dalej przejedziemy na Stare Miasto – tam nawiedzimy Farę, zobaczymy Ratusz ze słynnymi Koziołkami, pręgierz, kolorowe domki budnicze. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej, Pani Poznania oraz Kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: OSTRÓW LEDNICKI, GNIEZNO
Rano śniadanie, a potem przejazd do Ostrowa Lednickiego – legendarnej siedziby Mieszka I, zwanej „wczesnopiastowskim Wawelem”. Na wysepkę z ruinami obszernego pałacu i kościoła dotrzeć można jedynie promem, gdyż istniejące dwa mosty zostały zniszczone. Niektórzy twierdzą, iż to właśnie tutaj dokonał się chrzest Polski. Dalej przejazd do centrum Gniezna. Zwiedzanie zaczniemy od Katedry Gnieźnieńskiej pw. Wniebowzięcia NMP, która jest najważniejszym zabytkiem miasta. To tutaj znajdują się relikwie św. Wojciecha. Zobaczymy słynne Drzwi Gnieźnieńskie, podziemia Katedry. Po zwiedzeniu przechodzimy do centrum miasta – spacer, podczas, którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta. Czas wolny przed powrotem na nocleg w Poznaniu.
Dzień 3: POZNAŃ
Rano śniadanie, po nim wykwaterowani z hotelu. Przed powrotem do parafii msza św. przewidziana w Kościele Bożego Ciała w Poznaniu. Po niej zwiedzimy Dzielnicę Cesarską. Na koniec pobytu w stolicy Wielkopolski zwiedzanie słynnej Cytadeli Poznańskiej. Wyjazd w drogę powrotną do parafii. Przyjazd do parafii w godzinach wieczornych/nocnych. Zakończenie pielgrzymki.