Dzień 1: KALWARIA ZEBRZYDOWSKA – WADOWICE
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Około południa dotrzemy do Kalwarii Zebrzydowskiej – pierwszej na ziemiach polskich kalwarii, która miała być modlitewnym wspomnieniem Drogi Krzyżowej na Golgotę. Tu nawiedzimy położone na szlaku Camino sanktuarium pasyjno-maryjne bernardynów – barokową Bazylikę Matki Boskiej Anielskiej. Kolejno przejedziemy do Wadowic. Zobaczymy miasto św. Jana Pawła II, jego dom rodzinny – muzeum, rynek oraz Bazylikę Ofiarowania NMP, umiłowany kościół Ojca Świętego, w którym został ochrzczony. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: KRAKÓW
Rano, po śniadaniu przyjazd do Krakowa. Zwiedzanie dawnej stolicy Polski zaczniemy od spaceru Traktem Królewskim. To droga św. Jakuba – Via Regia, która biegnie wzdłuż ulic od Barbakanu, przez Bramę Floriańską, Rynek, do Wawelu. Zobaczymy najważniejsze zabytki przy drodze, Kościół Mariacki, Sukiennice. Dalej zwiedzimy Wawelskie Wzgórze, Zamek Królewski oraz Katedrę Wawelską. Kolejną atrakcją będzie zwiedzanie Podziemi Krakowskiego Rynku – trasa „Śladem Europejskiej Tożsamości Krakowa”, gdzie zobaczymy średniowieczny Kraków oraz jego ponad 800-letnią tradycję handlu i rzemiosła. Popołudnie spędzimy na krakowskim Kazimierzu. To historyczna żydowska i chrześcijańska dzielnica Krakowa. Spacer przez Plac Wolnica do kościoła na Skałce, następnie ulicą Szeroką do centrum dawnego miasta żydowskiego, gdzie zobaczymy m. in. Starą Synagogę, Synagogę Izaaka, Plac Nowy. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: KRAKÓW – TYNIEC
Śniadanie, a następnie przejazd do krakowskich Łagiewnik, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. To niezwykłe miejsce na mapie Krakowa związane jest z postacią św. Siostry Faustyny, gdzie św. Jan Paweł II dokonał zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zobaczymy nowe sanktuarium oraz stary kościół i zabudowania klasztorne, gdzie Święta mieszkała i pracowała, a także pomodlimy się przy Jej grobie. Następnie przejedziemy do pobliskiego Sanktuarium św. Jana Pawła II – Centrum „Nie lękajcie się!”. Po południu zaprosimy Państwa na rejs statkiem po Wiśle, gdzie będziemy mogli podziwiać Kraków z innej perspektywy. Zobaczymy: Kopiec Kościuszki, Kościół na Skałce, Kazimierz, Bulwary nad Wisłą. Przejazd do Tyńca. Indywidualne zwiedzanie najstarszego Opactwa na terenie Polski – Opactwa Benedyktynów. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: SKALBMIERZ – BARANÓW SANDOMIERSKI – SANDOMIERZ
Rano, po śniadaniu wyruszymy w kierunku Tarnobrzeskiej drogi św. Jakuba. Po drodze zatrzymamy się w Skablmierzu, w kościele św. Jana Chrzciciela. Kolejno przejedziemy do Baranowa Sandomierskiego. Tu zwiedzimy Zamek – światowej klasy zabytek, perła renesansowej architektury, nazwany „Małym Wawelem” – siedzibę rodu Leszczyńskich. Wczesnym popołudniem dotrzemy do Sandomierza. To jedno z najstarszych polskich miast, malowniczo położone na nadwiślańskiej skarpie. Spacer urokliwymi uliczkami i zaułkami po sandomierskiej Starówce, podczas którego zobaczymy Katedrę Sandomierską Narodzenia NMP, podziemia miasta i Bramę Opatowską. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5: KAZIMIERZ DOLNY – ABRAMOWICE – LUBLIN
Rano śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Lubelskiej drogi Camino, na której zwiedzimy słynny Kazimierz Dolny. Zobaczymy malowniczy Rynek miasteczka z zabytkową architekturą oraz jeden z najważniejszych zabytków – kościół farny zlokalizowany na niewielkim wzgórzu, Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja (ufundowany przez Kazimierza Wielkiego) oraz Górę Trzech Krzyży, gdzie znajduje się punkt widokowy na miasteczko i dolinę Wisły. Dalej na szlaku zatrzymamy się w kościele św. Jakuba w Abramowicach, a następnie przejedziemy do Lublina. Słynną Bramą Krakowską wejdziemy na Stare Miasto. Zobaczymy Stary Ratusz, Rynek, Wieżę Trynitarską (taras widokowy) oraz Katedrę. Przejdziemy najładniejszą ulicą starówki – ulicą Grodzką – aby dojść do Zamku Lubelskiego. Zwiedzimy tu piękną gotycką Kaplicę św. Trójcy. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: ZAMOŚĆ – TOMASZÓW LUBELSKI – NOWINY HORYNIECKIE – RADRUŻ
Rano, po śniadaniu wyjazd do Zamościa. Miasto to ufundował hetman Jan Zamojski. Zachwycony Padwą, gdzie w latach młodzieńczych studiował, postanowił w Polsce wybudować miasto idealne, zwane dziś „ Padwą Północy”. Trasa naszego zwiedzania obejmie najważniejsze zabytki miasta: Rynek Wielki z Ratuszem i kamienicami ormiańskimi, Katedrę – świadectwo religijności Zamojskich, Akademię Zamojską i fortyfikacje miejskie (Bastion VII, Nadszaniec). Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Tu znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej. Samo sanktuarium zbudowane jest z drewna modrzewiowego. Ta barokowa świątynia należy do najcenniejszych zabytków sakralnego budownictwa drewnianego w Polsce. Z Tomaszowa udamy się do Nowin Horynieckich, nazwanych „Polską Fatimą”. Nawiedzimy kaplicę MB Fatimskiej z cudownym źródełkiem o leczniczych właściwościach. Na zakończenie dnia wizyta w Radrużu, gdzie znajduje się przepiękna cerkiew obronna św. Paraskewy (UNESCO), malowniczo położona nad granicą ukraińską. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7: KALWARIA PACŁAWSKA – LEŻAJSK
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W ostatnim dniu pielgrzymowania będziemy przejeżdżać szlakiem Camino – Via Regia, który przemierza Polskę południową od wschodu do zachodu. Na zakończenie naszej pielgrzymki nawiedzimy dwa sanktuaria poświęcone Matce Bożej. Na początku pokłonimy się Maryi w Kalwarii Pacławskiej i nawiedzimy Sanktuarium Męki Pańskiej. Przed cudownym obrazem MB Kalwaryjskiej modlili się między innymi hetmani Stanisław Żółkiewski, Stefan Czarniecki, Książę Jarema Wiśniowiecki, Król Jan Kazimierz i Król Jan III Sobieski. Kolejno przejedziemy do Leżajska, aby oddać cześć Matce Bożej Pocieszenia. Podobno w XVI wieku na pniu ściętego drzewa pracownikowi pobliskiego browaru objawiła się Matka Boska, przekazując wierszem swe żądanie wybudowania w tym miejscu kościoła pod swym wezwaniem. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.
Treść powyższego programu chroniona jest prawami autorskimi. Powielanie jej i kopiowanie bez naszej pisemnej zgody jest zabronione.