Dzień 1: ŚWIĘTY KRZYŻ – ŁOWICZ – NIEPOKALANÓW
Spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd w kierunku środkowej Polski. Pierwszym punktem naszej pielgrzymki będzie najstarsze, polskie sanktuarium – sanktuarium Świętego Krzyża. Przechowywane są w nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Klasztor z sanktuarium wieńczy szczyt Łysej Góry i był ośrodkiem chrystianizacji terenów północnej Małopolski, pielgrzymowali tu królowie z dynastii Piastów i Jagiellonów. Około południa dotrzemy do Łowicza. Zobaczymy najważniejszy zabytek miasta – Katedrę Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja, która jest miejscem spoczynku arcybiskupów gnieźnieńskich i prymasów Polski. Zwiedzimy również Muzeum Etnograficzne posiadające unikatowe zbiory z regionu łowickiego. Dalej przejedziemy do skansenu wsi łowickiej w Maurzycach, aby poznać życie ludzi tamtego regionu z czasów Księstwa Łowickiego. Po południu zatrzymamy się w Niepokalanowie – mieście związanym z życiem św. Maksymiliana Kolbe. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. Modlitwa przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Niepokalanej. Zobaczymy Dróżki Siedmiu Radości NMP, klasztor i celę św. Maksymiliana Kolbego. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2: WARSZAWA
Rano, po śniadaniu przyjazd do Warszawy. Dzień zaczniemy od zwiedzania Starego Miasta. W programie spacer po Starówce, gdzie zobaczymy plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, Zamek Królewski – jedną z najbardziej charakterystycznych budowli stolicy, katedrę św. Jana Chrzciciela z XV wieku – najstarszy, gotycki kościół miasta, gdzie zaczyna się mazowiecki szlak św. Jakuba. Po zakończonym spacerze przejazd ulicami Warszawy. Trakt Królewski i okolice – jedna z najsłynniejszych ulic stolicy, potem Krakowskie Przedmieście, Aleje Ujazdowskie. Po południu udamy się do Łazienek Królewskich. Zwiedzimy Park Łazienkowski: Pałac na Wodzie – letnią siedzibę Króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, amfiteatr i pomnik Jana III Sobieskiego oraz Belweder (z zewnątrz). Na zakończenie dnia nawiedzimy Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie, które powstało jako wotum wdzięczności Narodu Polskiego za uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 roku. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3: PŁOCK – WŁOCŁAWEK – KRUSZWICA – MOGILNO – LICHEŃ
Po śniadaniu udamy się do Płocka i nawiedzimy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie siostra Faustyna miała wizję Jezusa, który kazał jej namalować obraz Miłosierdzia Bożego. Kolejno przejdziemy do Katedry Płockiej z kopią słynnych Drzwi Płockich, wykonanych w połowie XII wieku, mieszczącą sarkofag Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego. Dalej pielgrzymując po północnym szlaku mazowieckiego Camino zatrzymamy się we Włocławku przy Tamie. Tu znajduje się Krzyż Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki – postawiony w miejscu wyłowienia ciała zamordowanego księdza Jerzego. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki będzie Kruszwica ze słynną Mysią Wieżą. Nazwa jej nawiązuje do słynnej opowieści o Popielu, legendarnym władcy Polski, którego zjadły myszy. Wieża jest pozostałością po kruszwickim zamku i leży nad jeziorem Gopło, rozsławionym przez Juliusza Słowackiego w Balladynie. Na koniec dnia zatrzymamy się w Mogilnie. Tu Droga Mazowiecka łączy się z Wielkopolską, by podążać dalej na zachód w kierunku Hiszpanii. Pomodlimy się w kościele farnym św. Jakuba. I ruszymy dalej w stronę Lichenia. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 4: LICHEŃ – GŁOGOWIEC – ŚWINICE WARCKIE
Rano, po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu. Tu, nieopodal w Lesie Grąblińskim, miały miejsce objawienia Matki Bożej. Podczas wizyty zobaczymy zbudowaną na Jubileusz 2000 roku Bazylikę Licheńską – największy w Polsce kościół, Las Grąbliński, Golgotę oraz kościół św. Doroty, który przez 150 lat był głównym kościołem sanktuarium. Około południa przejedziemy do wsi Głogowiec – tutaj Marianna i Stanisław Kowalscy w 1900 roku zbudowali dom, w którym przyszło na świat dziesięcioro dzieci, a wśród nich niosąca światu Orędzie Miłosierdzia – św. Faustyna. Następnie do Świnic Warckich, gdzie nawiedzimy kościół św. Kazimierza – tutaj została ochrzczona Helena Kowalska, przystąpiła do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. W 2002 roku podniesiono kościół parafialny do rangi diecezjalnego Sanktuarium Chrztu i Narodzin św. Siostry Faustyny. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki.
Treść powyższego programu chroniona jest prawami autorskimi. Powielanie jej i kopiowanie bez naszej pisemnej zgody jest zabronione.