PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Ameryka Południowa

AMERYKA POŁUDNIOWA to kontynent jeszcze tak naprawdę nieodkryty przez pielgrzymów. To kraje pełne atrakcji i zabytków – od architektury kolonialnej, przez cuda natury aż do zabytków cywilizacji przedkolumbijskiej. To również miejsca, gdzie powolny tryb życia i żywiołowa latynoska muzyka przeniosą nas w świat pełen wrażeń i zabawy. Nie można zapomnieć też o lokalnej kuchni – każdy kraj i region to inne walory smakowe dla naszego podniebienia.

Podczas naszej pielgrzymki po Ameryce Południowej udamy się do takich świętych miejsc jak: Katedra w Buenos AiresSanktuarium Matki Boskiej w Lujan, stara i nowa Bazylika Najświętszej Marii Panny w Sao Paulo czy też zobaczymy słynną statuę Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janerio. Ameryka Południowa to miejsca pielgrzymek Jana Pawła II i Benedyka XVI – na trasie naszego przejazdu zobaczymy nie jeden pomnik czy popiersie 'naszego' papieża. Stolica Argentyny to przede wszystkim miejsce urodzenia i późniejszej działalności arcybiskupa i prymasa Jorge Marii Bergoglio – obecnego papieża Franciszka.

 


Zapraszamy do zapoznania się z programem pielgrzymki do Ameryki Południowej, podczas której odwiedzimy ArgnetynęBrazylięUrugwaj:


NAJWAŻNIESJZE MIEJSCA W AMERYCE POŁUDNIOWEJ:
 • Buenos Aires – boskie miasto, miejsce urodzin i działalności papieża Franciszka. Liczne zabytki, piękne place, architektura i niezwykła dzielnica artystów – La Boca. W tym mieście również zetkniemy się z majestatycznym tańcem – tangiem!
 • Colonia del Sacramento – urokliwe, kolonialne miasteczko w Urugwaju, wpisane na listę UNESCO. By do niego dotrzeć, udamy się w malowniczy rejs promem przez Rio del Plata. Panujący w miasteczku spokój powoduje wrażenie, że czas płynie tutaj wolniej, bez trosk i problemów.
 • Wodospady Iguazu – ogromne wodospady na granicy dwóch państw – Argentyny i Brazylii, jedne z najbardziej spektakularnych na świecie. Przyrodniczy fenomen wywołuje u każdego turysty ogromne emocje. Fenomenalne, panoramiczne widoki, ogrom spadającej wody oraz woda, która wdziera się również na nas samych, pozostaną w pamięci na długie lata.
 • Rio de Janerio – to bajkowe miasto jest jak beztroski sen – nic nie musisz, wszystko możesz. W chwili, gdy tutaj przybywamy zapominamy o całym świecie, bo tutaj liczył się każdy moment. To miasto, którego się nie zalicza dla zasady – to miasto, z którego w ogóle nie chce się wyjeżdżać! Przepiękne plaże z tą najbardziej znaną Copacabaną, parki, niesamowita roślinność, laguny wyłaniające się zza nowoczesnych wieżowców, do tego fawele i … bieda – to wszystko płynnie przeplata się ze sobą w widowiskowym chaosie i bijącą radością życia mieszkańców.
 • Petropolis – małe miasteczko, dla wszystkich osób nielubiących zgiełku. Już w przeszłości miasto upodobali sobie brazylijscy władcy i arystokraci, budując architektoniczne perełki.
 • Paraty – spokojne nadmorskie miasteczko, pełne kolonialnej architektury, a do tego dzika przyroda zachwycą i urzekną niejednego bywalca odpoczynku. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca są przypływy, które zalewają uliczki starego miasta. DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO AMERYKI POŁUDNIOWEJ?

 • Aby poznać prawdziwy południowy koloryt! Kolonialna architektura, światowe zabytki, barwne stroje i  lokalna kultura sprawią, że będziemy chcieli tutaj wrócić jeszcze nie raz!
 • Aby zasmakować lokalnej kuchni – kuchnia każdego regionu i państwa to inna mieszanka smaków i aromatów. Prawdziwa argentyńska wołowina z ostrymi sosami, chilijskie potrawy z ryb czy też brazylijskie grillowane mięsa podawane z maniokiem to dania, które rozbudzą nasze smaki. Pamiętajmy, że koloryt i różnorodność potraw to gastronomia uliczna, czyli street food.
 • Aby cieszyć się pogodą i panującym luzem – przepiękne brazylijskie plaże, idealna pogoda, rytmy samby, tanga czy bossa novy oraz ogólnie panujący spokój powodują, że to idealne miejsca do zobaczenia.
 • Aby doświadczyć różnorodności krajobrazów, stref klimatycznych, bogatej flory i fauny.
 • Aby poznać lokalną kulturę - tradycje i zwyczaje. Zauważmy jak spokojnie żyje miejscowa ludność, bez pośpiechu, zawsze mają na wszystko czas, a przy tym są niezwykle życzliwi i uśmiechnięci. Słowo Mañana nabiera tutaj innego znaczenia :)
   


DLACZEGO WARTO Z NAMI PIELGRZYMOWAĆ DO AMERYKI POŁUDNIOWEJ?

✔  stworzymy każdą ofertę według określonych wytycznych i preferencji – uszyjemy wyjazd na miarę Twoich potrzeb!
✔  realizujemy programy dla małych grup (10-15 osób) oraz dużych (40-50 osobowych)
✔  na miejscu bogaty i sprawdzony program z bardzo dobrą bazą noclegową
✔  loty z Warszawy z wygodną przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych
✔  podróżnicze perełki: Buenos Aires, Wodospady Iguazu, Rio de Janeiro
Odkryj z nami ten zróżnicowany i fascynujący kontynent – pielgrzymuj z nami do Ameryki Południowej! 


PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024