PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Turcja

TURCJA to miejsce, gdzie każdy kiedyś trafi – czy to na wakacje na Riwierze Tureckiej (popularnej destynacji nas Polaków), czy na szybki weekendowy wypad do Stambułu na zakupy i zwiedzanie, czy też z chęci zobaczenia licznych atrakcji i zabytków kultury antycznej czasów chrześcijańskich, aż po zabytki Imperium Osmańskiego. To kraj, który nieprzerwanie przyciąga ogromne rzesze turystów, pragnących zobaczyć nietuzinkowe zabytki, spróbować tureckiego jedzenia i poczuć smak orientu.

Swoją przygodę z państwem „czterech mórz” warto rozpocząć od Stambułu i miast położonych na wybrzeżu Turcji Egejskiej. Stambuł to metropolia, która zadziwia i przyciąga jak magnes, a zabytki takie jak Hagia Sofia, Błękitny Meczet czy też Wielki Bazar są rozpoznawalne na całym Świecie. Na całym tureckim wybrzeżu znajdziemy ślady i pozostałości architektury antycznej Grecji – Troja, Efez, Pergamon, Hierapolis czy Afrodyzja. To także miejsce gdzie nauczali i działali apostołowie – m.in. św. Paweł czy św. Jan. Trzeba też wspomnieć, że matka Jezusa, Maryja, mieszkała w Efezie. Późniejsze wieki to rozkwit i panowanie arabskich władców Imperium Osmańskiego oraz współczesnych władców Republiki Turcji. Dzięki temu na każdym kroku mamy styczność z meczetami, pałacami i innymi historycznymi zabytkami z tego okresu. 

 ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMAMI PIELGRZYMEK DO TURCJI:

  NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA W TURCJI:

 • Stambuł – stolica i perełka kraju, obfitująca w liczne atrakcje i zabytki historyczne z różnych wieków i kultur. To miasto nigdy nie przestaje zaskakiwać i zadziwiać. Stambuł to idealne miejsce na początek podróży po Turcji – zobaczymy niezwykłe meczety, tureckie lokalne bazary, poznamy lokalne zwyczaje oraz zasmakujemy miejscowych słodkości.
 • Wyspy Książęce – grupa dziesięciu wysp położona tuż przy Stambule. Miejsce jakże inne niż wielkomiejski gwar Stambułu. To tutaj doświadczymy ciszy i spokoju, i nie uświadczymy samochodów (no może oprócz służb porządkowych). To miejsce, gdzie czas jakby się zatrzymał na czasach władania osmańskich książąt, do którego obecnie przybywają turyści i mieszkańcy tureckiej metropolii, by odpocząć i poczuć chwilę spokoju. Wyspy Książęce to również nietuzinkowa kolonialna zabudowa, w stylu secesyjnym.
 • Troja – to nie tylko Koń Trojański, a antyczne ruiny i miasto, znane z homerowskiej Iliady, odkryte przez archeologa-amatora.
 • Pergamon – starożytne miasto, gdzie działał św. Jan. To również pozostałości pergamońskiego Akropolu i miejsce gdzie prawdopodobnie został ulepszony i rozpowszechniony pergamin.
 • Efez – ostatnie miejsce życia Marii oraz miejsce działalności św. Pawła. Efez to również świetnie zachowane zabytki kultury antycznej na czele z Wielkim Teatrem.
 • Pamukkale – miejsce, które zadziwia i przyciąga jak magnes. W języku tureckim Pamukkale to dosłownie Bawełniany Zamek – to określenie dobrze oddaje wygląd wapiennych tarasów, z których wytryskują termalne źródła. Również w pobliskich miejscowościach uprawia się samą bawełnę. Obecnie to ogromne kąpielisko, które przyciąga ze względu na bajeczny wygląd oraz zdrowotną działalność wód termalnych.
 • Kapadocja – loty balonem w Kapadocji to pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl o tej historycznej krainie. To tutaj kilka tysięcy lat temu żyli pierwsi mieszkańcy tych terenów, którzy wydrążyli swoje domy w tufowej skale. Kapadocja zachwyca skalnym krajobrazem, a stożkowe domostwa przywołują myśl o… Smerfach :)
 • Riwiera Turecka – bardzo długi pas wybrzeża Morza Śródziemnego, gdzie znajdują się liczne miejscowości wypoczynkowe, z bardzo dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. Obecnie Turcja jest najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych Polaków.
 • Góra Nemrut – najsłynniejsza atrakcja wschodniej Anatolii, unikat na skalę światową, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Góra Nemrut to nic innego jak kompleks świątynno-grobowy, z charakterystycznymi posągami – twarzami.
 • Półwysep Gallipoli – to historia Turcji, jak i całej Europy. To tutaj rozegrały się krwawe walki w czasie I wojny światowej. Wojska Aliantów próbowały zdobyć cieśninę Dardanele. Obecnie to zbiorowisko cmentarzy, pól bitewnych i licznych pomników upamiętniających wojnę. Trzeba nadmienić, iż walkami kierował symbol i późniejszy prezydent nowej Turcji, wielki reformator, twórca republiki – Ataturk. DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO TURCJI? 

✔ Aby przemierzyć szlaki Apostołów – podążamy śladami Apostołów, którzy wędrując z Ziemi Świętej do Grecji przemierzali antyczną Turcję nauczając i szerząc chrześcijaństwo.
✔ Aby zasmakować szczypty orientu – kuchnia turecka to nie tylko kebab czy bardzo słodkie łakocie. To bardzo aromatyczna i różnorodna kuchnia, wywodząca się z różnych kultur i wpływów. Uważana jest za jedną z najlepszych na świecie.
✔ Aby odwiedzić Stambuł, miasto na dwóch kontynentach – perła kraju, tętniący tygiel kulturowy z licznymi zabytkami położonymi zarówno po stronie europejskiej jak i azjatyckiej.
✔ Aby podziwiać najsłynniejsze zabytki – Błękitny Meczet, Kościół Mądrości Bożej Hagia Sofia, Akropol w Pergamonie, ruiny w Troi, grobowce i meczety w Bursie i wiele innych
✔ Aby poznać Turków – ich kulturę i tradycje. Zauważmy jak spokojnie żyją Turcy, bez pośpiechu, według swoich rytuałów, a przy tym są niezwykle życzliwi i uśmiechnięci. Turcy są jednym z najbardziej gościnnych i otwartych narodów świata – zawsze zapraszając na mocną herbatę czy też kawę po turecku.DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO TURCJI? 
 • realizujemy programy zarówno dla małych (kilkuosobowych), jak i dużych grup
 • każdą ofertę tworzymy według określonych wytycznych i potrzeb klienta
 • zapewniamy bezpośrednie loty z Warszawy do Stambułu liniami lotniczymi LOT lub Turkish Airlines
 • z nami zobaczysz podróżnicze perełki Turcji: Stambuł, Assos, Efez, Pergamon, Bursę
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024