PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Włochy

WŁOCHY to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych państw świata i ośrodek kultury chrześcijańskiej. Italia to słońce oraz gościnność, otwartość i pogodny nastrój jej mieszkańców. To wszystko sprawia, że ten kraj rocznie odwiedzają miliony turystów z całego świata. 

Piękno włoskiej natury przejawia się w jej różnorodności: w potędze wulkanów, w idyllicznej scenerii jezior, w majestacie gór, w malowniczym krajobrazie wybrzeży, a także w zieleni parków narodowych. 

Ponadto kraj ten jest przesiąknięty historią, a najwięcej miejsc na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO znajduje się właśnie tu. Dziedzictwo kulturowe Włoch wywarło wpływ na sztukę i kulturę pozostałych krajów Europy. Włoskie malarstwo, rzeźba, architektura, literatura czy muzyka są znane na całym świecie. Podobnie nazwiska artystów: da Vinci, Michał Anioł, Botticelli, Vivaldi, Verdi, Puccini, Petrarka oraz Boccaccio. Takie miasta jak: Rzym, Wenecja, Mediolan, Piza, Padwa, Neapol, Turyn i Florencja są kolebką europejskiej kultury.

Włochy kojarzymy głównie z tradycją i historią, ale także ze słońcem, gorącym powietrzem, radosną głośną atmosferą, aromatyczną kawą, wybitną kuchnią i wykwintnym winem. Italia przyciąga turystów także malowniczym wybrzeżem z zatokami lub długimi, pasami miękkiego piasku. Wielu z nas uważa, że jest to niewątpliwie jeden z najpiękniejszych krajów na świecie i z całą pewnością niełatwo jest oprzeć się urokowi Włoch.

 Zaraszamy do zapoznania się z programami pielgrzymek do Włoch:
 

 


Pielgrzymując przez Włochy odwiedzamy miejsca święte, zachwycamy się ich historią i sztuką, ale przede wszystkim doświadczamy wzruszeń w miejscach wielkich, religijnych wydarzeń i podczas spotkania ze Świętymi włoskiej ziemi. Ale największym przeżyciem dla każdego Polaka pielgrzymującego do Włoch jest spotkanie w miejscu, gdzie wciąż bije polskie serce – przy grobie naszego Wielkiego Świętego, Jana Pawła II. 

Organizowane przez nas pielgrzymki do Włoch zapewniają duchowe przeżycie poprzez modlitwę, odwiedzanie świętych miejsc, a także poznanie historii, kultury i tradycji tych niezwykłych włoskich regionów.


 NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA WE WŁOSZECH:

 • Rzym – inaczej Wieczne Miasto. Stolica Republiki Włoskiej i zarazem jedno z najsłynniejszych i najbardziej romantycznych miast na świecie. W mieście tym nie trudno się zakochać i zdecydowanie zawsze chcemy zostać tam na dłużej i wrócić, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Rzym to jedna z najważniejszych cywilizacji Starożytności i jedno z najważniejszych źródeł, z których powstała dzisiejsza cywilizacja zachodnia. Dziś Rzym jest metropolią globalną, ważnym węzłem komunikacyjnym, ośrodkiem uniwersyteckim oraz siedzibą wielu instytucji międzynarodowych. Nie sposób wymienić wszystkich największych i wyjątkowych atrakcji tego miasta, jednak do najpopularniejszych należy zaliczyć z całą pewnością: Koloseum, Forum Romanum, Plac i Bazylikę Świętego Piotra, ale także słynne place i fontanny: Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański i Schody Hiszpańskie.
   
 • Watykan – suwerenne państwo kościelne znajdujące się na terenie Rzymu, najmniejsze państwo świata i siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, w tym papieża. Do obywateli Watykanu zaliczają się dostojnicy kościelni, zakonnice, księża oraz straż przyboczna papieża, czyli Gwardia Szwajcarska. Piękna i majestatyczna Bazylika św. Piotra, znajdująca się na Placu św. Piotra to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc dla chrześcijan, gdyż zgodnie z wierzeniami to właśnie w tym miejscu został ukrzyżowany i pochowany pierwszy papież, czyli św. Piotr. Kilkanaście milionów wiernych rocznie odwiedza Bazylikę, by znaleźć ukojenie w modlitwie i odwiedzić grób św. Jana Pawła II.
   
 • Florencja – zwana Perłą Toskanii i Miastem Kwiatów. To także stolica Toskanii i jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech, klimatyczne i pełne unikatowych zabytków. To miasto malarzy i architektów, poetów i humanistów, bankierów i książąt, kolebka renesansu. To tutaj tworzyli Leonardo da Vinci, Galileusz, Botticelli i Michał Anioł. Warto zwiedzić tu niezwykłą Galerię Uffizi oraz galerię pod gołym niebem, czyli Piazza della Signoria. Bardzo ważnymi atrakcjami miasta są ponadto: rozsławiony most Ponte Vecchio, niezwykła Katedra Santa Maria del Fiore oraz okazały Piazza del Duomo.
   
 • Wenecja – miasto położone na archipelagu ponad 100 wysp. Unikalność zespołu urbanistycznego, jak również liczne zabytki Wenecji powodują, że miasto należy dziś do ścisłej czołówki celów podróży nie tylko w Europie, ale i na świecie. Najbardziej znane i najważniejsze turystycznie są tutaj zabytki w dzielnicy San Marco, przede wszystkim rejon słynnego Placu św. Marka (Piazza San Marco), Bazyliki św. Marka (Basilica di San Marco) i Pałacu Dożów oraz domy, pałace, obiekty sakralne i inne budowle wzdłuż całego Canal Grande. Ale warto przede wszystkim pospacerować bez pośpiechu po urokliwych, wąskich uliczkach i mostach, aby lepiej poznać to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie.
   
 • Mediolan – metropolia północnych Włoch, światowa stolica mody i sztuki, która tętni życiem, błyszczy luksusem i zachwyca designem. Symbolem miasta jest monumentalna Katedra Narodzin św. Marii na Piazza Duomo. Będąc w samym centrum, warto udać się także na zakupy do XIX-wiecznej galerii handlowej Vittorio Emanuele II, gdzie znajdują się butiki znanych projektantów. Warto również odwiedzić wnętrza słynnego teatru La Scala – jedną z najsłynniejszych scen operowych świata.
   
 • Padwa – miasto św. Antoniego, franciszkanina, teologa i wybitnego kaznodziei. To tutaj znajduje się niezwykła, okazała Bazylika św. Antoniego oraz słynny Uniwersytet Padewski, jeden z najstarszych w Europie. Tu kształciły się rzesze wielkich osobistości, spośród których można wymienić Petrarkę, Dantego, Galileusza oraz Kopernika.
   
 • Werona – miasto w północnych Włoszech, znane z licznych zabytków. To miasto romantycznych kochanków Romea i Julii. Werona jest też jednym z najbogatszych miast w północnej części kraju i obecnie jednym z najchętniej odwiedzanych miast w północnych Włoszech. Miasto zachwyca ogromną ilością pięknych zabytków, pałaców, zamków, mostów i kościołów. Spacer jego malowniczymi i wąskimi uliczkami, które w większości wyłożone są marmurem, to idealne i wymarzone miejsce szczególnie dla zakochanych.
   
 • Asyż – przepiękne średniowieczne miasto, które zasłynęło głównie za sprawą św. Franciszka, założyciela zakonu Franciszkanów. Znajduje się tu niezwykła Bazylika św. Franciszka wraz z relikwiami Świętego, Bazylika św. Klary z relikwiami pierwszej przełożonej zakonu klarysek oraz zabytkowy klasztor Franciszkanów i Bazylika Matki Bożej Anielskiej.
   
 • San Giovanni Rotondo – jedno z najbardziej popularnych sanktuariów, położone na półwyspie Gargano. Miejsce, w którym mieszkał słynny stygmatyk Ojciec Pio. Tutaj znajduje się także jego grób.
   
 • Toskania – region rozsławiony na całym świecie przede wszystkich za sprawą swych wyjątkowo urokliwych, ciągnących się kilometrami gajów oliwnych i upraw winogron, zwłaszcza w regionie Chianti. To tu powstają jedne z najlepszych win świata. Kolejnym ważnym powodem, aby odwiedzić ten region jest wyśmienita toskańska kuchnia. To także region niezwykle atrakcyjny dla fanów architektury, gdyż najsłynniejsze katedry we Florencji, Sienie czy Krzywa Wieża w Pizie to tylko początek długiej listy niesamowitych zabytków tego regionu.
   
 • Jezioro Garda – jest największym i zarazem najbardziej popularnym z włoskich jezior, a także najczystszym. Ten akwen o postrzępionych brzegach, rozlany u podnóża Dolomitów, był opisywany już w starożytności. Dziś to jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc urlopowych we Włoszech, uwielbiany przez windsurferów, kusi lustrzaną taflą i sielskimi krajobrazami.
   
 • Dolomity  –  pasmo górskie w północnej części Włoch, tak ukochane i uwielbiane przez narciarzy z całej Europy. Dolomity zimą to raj dla narciarzy, a latem i wiosną zamieniają się w prawdziwe Eldorado dla miłośników wspinaczki wysokogórskiej. Dzięki swojemu składowi te majestatyczne, białe wierzchołki szczytów niezwykle pięknie „rumienią” się w trakcie zachodu słońca dostarczając nam widoków zapierających dech w piersiach. To tu znajdują się słynne kurorty (np. Cortina d’Ampezzo) oraz przepiękne doliny (m.in. Val di Sole, Val di Fassa).
   
 • Riwiera Adriatycka – położona we wschodniej części Półwyspu Apenińskiego, obejmuje 130-kilometrowy odcinek wybrzeża i wyróżnia się szerokimi piaszczystymi plażami, które od wielu lat cieszą się popularnością wśród turystów z całego świata. Ciepłe morze zachęca do kąpieli i wypoczynku.
   
 • Liguria – region w północno-zachodniej części Włoch, często odwiedzany jest przez wielbicieli widoków skał łączących się z morzem. Tutejsze wybrzeże ma dwie różne twarze: tą, gdzie wysokie góry łączą się bezpośrednio z wodą oraz tą z piękną piaszczystą plażą, wymarzoną dla fanów kąpieli morskich i słonecznych. To jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech, którego stolicą jest klimatyczna Genua, w której to znajduje się największy we Włoszech port. To właśnie w Ligurii podziwiać możemy wyjątkowe miasteczka Cinque Terre, luksusowe Portofino czy słynne San Remo, w którym odbywa się coroczny festiwal.
   
 • Sycylia – najsłynniejsza i zarazem największa wyspa należąca do terytorium Republiki Włoskiej i jednocześnie największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Turystów wabi tu nie tylko wizja plażowania, ale również możliwość zobaczenia słynnego wulkanu – Etna. Niewątpliwą atrakcją wyspy są także liczne zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, np. Dolina Świątyń w Agrigento czy też Syrakuzy – miasto położone na wschodzie Sycylii, gdzie znajdziemy wiele śladów po kulturze starożytnej Grecji. Będąc na Sycylii nie można przegapić również niezwykłego Palermo, Cefalu słynącego z najpiękniejszych plaż na Sycylii czy Katanii, gdzie znajduje się ogromna barokowa katedra św. Agaty, patronki miasta.
   
 • I wiele wiele innych – nie sposób jest tutaj wymienić wszystkich wyjątkowych atrakcji Włoch.DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO WŁOCH? 

 • Aby odkryć z nami miejsca z tak bogatą historią i sztuką, kolebkę cywilizacji.
 • Aby zwiedzić najmniejszy i zarazem najsłynniejszy kraj na świecie – Watykan.
 • Aby rozkoszować się widokami przepięknych piaszczystych plaż, skalistych wybrzeży czy podziwiać zapierające dech w piersiach szczyty Alp.
 • Aby kroczyć śladami świętych, m.in.: św. Franciszka, św. Antoniego, Ojca Pio, św. Maksymiliana Kolbe, św. Mikołaja, św. Jana Pawła II).
 • Aby zobaczyć niezwykłe obiekty architektoniczne rozsławione na cały świat oraz podziwiać dzieła słynnych twórców (m.in.: Leonarda da Vinci, Botticelliego, Michała Anioła).
 • Aby rozkoszować się niezwykle smaczną kuchnią włoską, znaną i uważaną za najlepszą na całym świecie.
 • Aby poczuć niezwykłą atmosferę i radosny, a zarazem spokojny styl życia mieszkańców – „dolce vita”.
 • Aby zobaczyć jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych państw świata.DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO WŁOCH? 
✔  oferujemy sprawdzone i ciekawe programy pielgrzymek
✔  organizujemy pielgrzymki samolotowe i autokarowe, według preferencji grupy
✔  przygotowujemy oferty dla małych i dużych grup, a także tzw. oferty szyte na miarę
✔  współpracujemy ze sprawdzonymi włoskimi hotelarzami i kontrahentami, a także z doświadczonymi przewodnikami lokalnymi
✔  zapewniamy świadczenia na bardzo dobrym poziomie
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024