PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Francja - Lourdes

LOURDES to mała, pirenejska miejscowość położona we Francji, a dzisiaj to przede wszystkim ośrodek pielgrzymkowy, poświęcony Matce Bożej z Lourdes, obejmujący 22 miejsca kultu, odwiedzany przez ponad 6 milionów osób każdego roku.

Pielgrzymka do Lourdes to z pewnością niezapomniane przeżycie dla każdego chrześcijanina. Można podczas niej odwiedzić grotę Massabielle, w której Najświętsza Maryja Panna objawiała się kilkanaście razy św. Bernadecie Soubirous. Dziewczyna chodziła tam ze świecą i odmawiała różaniec, co zapoczątkowało tradycję trwającą do dziś. Obecnie udają się w to miejsce m.in. osoby chore i niepełnosprawne, ponieważ źródło wody, które pojawiło się wtedy podczas objawień, ma uzdrawiającą moc - odnotowano wiele niewytłumaczalnych uleczeń po zanurzeniu się w niej.

 PROGRAMY PIELGRZYMEK DO LOURDES:

 


W naszej ofercie dostępna jest 4-dniowa i 8-dniowa pielgrzymka do Lourdes. Podczas każdej z nich oprócz nawiedzenia Sanktuarium, pobytu w Grocie Massabielle, można również zwiedzić miejsca związane z życiem św. Bernadety, spacerując Drogą Jubileuszową i odwiedzając miejsca dzieciństwa małej Bernadety – młyn Bolly czy wioskę Bartres. Ponadto, uczestnicy pielgrzymki mogą wziąć udział we wspaniałym nabożeństwie różańcowym i pójść w podniosłej procesji ze świecami.

 NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA W LOURDES:

 • Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes – jedno z najważniejszych sanktuariów maryjnych na świecie, do którego rok rocznie przybywa miliony pielgrzymów. To święte miejsce, gdzie Bernadecie objawiła się Piękna Pani. Zobaczymy Grotę Objawień, Bazylikę Niepokalanego Poczęcia, Bazylikę Różańcową, Bazylikę św. Pisua X oraz pozostałe miejsca kultu.
   
 • Lourdes – samo miasto, to nie tylko miejsca związane z życiem św. Bernadety i objawieniami. Znajdziemy tutaj m.in. ruiny zamku czy też zabytkową kolejkę górską, dzięki której będziemy mogli wjechać na szczyt Pic du Jer.
   
 • Betharram – to miasto gdzie również znajduje się Sanktuarium Maryjne. Położone jest jedyne 20 km od Lourdes. To tutaj właśnie Matka Boża uratowała młodą dziewczynę przed utonięciem. W samej miejscowości znajdziemy także piękne krasowe jaskinie.
   
 • Bartres – mała górska wioska, która związana jest z św. Bernadetą – to właśnie tutaj młoda pasterka pracowała i pasła owce. W Bartres znajdziemy również polską misję katolicką oraz pomnik św. Jana Pawła II.

 DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI LOURDES? 

 • Aby odwiedzić najważniejsze sanktuarium maryjne – Sanktuarium w Lourdes to miejsce kultu, objawień maryjnych oraz życia św. Bernadety.
 • Aby zanurzyć się w cudownej wodzie – lurdzką wodę pobłogosławiła Matka Boża i w której poleciła się zanurzać. Liczne uzdrowienia dzięki niej są świadectwem Naszej wiary.
 • Aby podążyć śladami św. Bernadety – pielgrzymujemy do miejsc gdzie żyła św. Bernadeta – od Młyna Bolly – miejsca urodzenia, po parafialny kościół, gdzie została ochrzczona przez górską wioskę Bartres, gdzie jako mała dziewczyna pasła owce, aż po izbę Le Cachot – miejsce, gdzie mieszkała w czasie objawień.
 • Aby podziwiać pirenejskie widoki – Lourdes położone jest w Pirenejach. Górzysty charakter miejscowości jak i pobliskich okolic gwarantuje widoki na strzeliste, monumentalne szczyty. W czasie pielgrzymki będziemy mieć możliwość wjechania kolejką na szczyt Pic du Jer i podziwiania z punktu widokowego wspaniałego, panoramicznego widoku na Lourdes, Tarbes, Pau i doline Argelès-Gazost.DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO LOURDES? 
 
✔  realizujemy programy nawet dla małych, kilkuosobowych grup
✔  na miejscu bogaty program i sprawdzone hotele, położone blisko Sanktuarium
✔  bezpośredni przelot z Krakowa lub Dublina (dla polonii mieszkającej w Irlandii)
✔  realizujemy programy łączone Lourdes + Rzym
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024