PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Chorwacja

Chorwacja to jeden z najbardziej popularnych pod względem turystycznych krajów europejskich. Zna ją również każdy polski turysta i niemal każdy choć raz spędził tam niezapomniane wakacje. Pierwsze skojarzenie to oczywiście plaże oraz czyste, przejrzyste i niezwykle ciepłe morze w odcieniu turkusu, które stanowią największy walor. Brzeg morski wygląda jak poszatkowany. Zatoki, niezliczona ilość wysp i wysepek stanowią naprawdę malowniczy obraz.

Każda z wysp, których jest ponad tysiąc, jest inna pod każdym względem. Na jednych odnajdziemy ciszę i spokój. Kolejne proponują wiele atrakcji i wakacyjnych rozrywek, a na jeszcze innych zaszyjemy się w malutkiej zatoczce, by obserwować okoliczności przyrody. Ale trzeba wiedzieć, że ten kraj jest jeszcze bardziej zróżnicowany pod względem geograficznym oraz kulturowym.

Chorwacja posiada osiem parków narodowych, które kryją prawdziwe perełki przyrodnicze i krajobrazowe. To góry schodzące niemal do morza oraz jeszcze większa ilość miast i miasteczek z niezwykle bogatą historią i architekturą, które przyciągają niezliczone rzesze turystów. Niektóre miasta cieszą się naprawdę długą historią.

Chorwacja to też niezwykle zielony kraj. Spotkamy tu najczęściej agawy, sosny, cyprysy i drzewa oliwkowe. Do tego drzewa owocowe, takie jak mandarynki, pomarańcze czy figi, których owoce jeść można niemal prosto z drzewa. No i zjawiskowe kwiaty – nieziemsko pachnąca lawenda, oleandry czy obrastająca praktycznie każdy chorwacki dom bugenwilla. Smaczna jest również tutejsza kuchnia, która oferuje pyszne świeże owoce morza. Warto spróbować też takich przysmaków jak dojrzewająca szynka (pršut), twardy ser paški sir czy pasta z tuńczyka. No i pysznego wina i słynnej rakiji, lokalnego alkoholu sprzedawanego niemal w każdym miejscu – w sklepach, na bazarach, przed hotelami czy po prostu na ulicy. 

 ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA CHORWACJI PODCZAS NASZYCH PIELGRZYMEK NA BAŁKANY:

  NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA W CHORWACJI:

 • Zagrzeb – jedna z mniejszych stolic europejskich, którą bez trudu można zwiedzić pieszo. Podczas takiej wędrówki z pewnością każdy poczuje niepowtarzalny urok i kulturowe bogactwo tego miasta. Będąc w centrum miasta nie można pominąć Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, która jest największą budowlą sakralną w Chorwacji. Warto zajrzeć również do kościoła św. Marka z charakterystycznymi dachówkami, a także zobaczyć Kamienną Bramę, w której znajduje się kapliczka z cudownym obrazem Matki Boskiej. Lubiący kulturę i sztukę znajdą w stolicy Chorwacji ponad 30 teatrów i wiele galerii. Zagrzeb często nazywany jest chorwackim „miastem muzeów”.
   
 • Dubrownik – to prawdziwa Perła Adriatyku. Stari Grad, czyli Stare Miasto w Dubrowniku to niewątpliwie najpiękniejsze miasto Chorwacji i uważane za jedno z piękniejszych miast na świecie. Posiada bogatą historię i niezwykłą atmosferę, która panuje tam niemal cały czas. W 1979 r. starówka miasta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dubrownik nazywany jest też „niezdobytym miastem”, przez jego masywne mury, które otaczające starówkę. Pozostawały one niezdobyte aż do nadejścia wojsk Napoleona w 1806 roku, a teraz stanowią jedną z największych atrakcji turystycznych miasta. 
   
 • Jeziora Plitwickie –  to zdecydowanie kolejne z najbardziej charakterystycznych i znanych miejsc w Chorwacji. Położony na północy kraju park nie bez powodu został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na jego terenie podziwiać możemy 16 cudnych turkusowych jezior, połączonych ze sobą malowniczymi wodospadami i otoczonych bujną zielenią. Trasy zwiedzania prowadzą drewnianymi pomostami, które łączą jeziora i wodospady, dzięki czemu możemy podziwiać nie tylko otaczający krajobraz, ale także faunę i florę świata podwodnego.
   
 • Split – miasto leżące w otoczonej wzgórzami malowniczej zatoce. To drugie, co do wielkości miasto Chorwacji i równocześnie stolica Dalmacji, ważny ośrodek administracyjny, gospodarczy i komunikacyjny. Split słynie z kaprysu rzymskiego cesarza Dioklecjana, który u wybrzeży Adriatyku postanowił wybudować monumentalny pałac, który przetrwał po dziś dzień. Zachwyca też splicka promenada, przy której cumują liczne wycieczkowce i jachty.
 • Trogir – zwany „Chorwacką Wenecją”. To miasto, któremu niepowtarzalny charakter nadają gotyckie domy i renesansowe pałace pochodzące z czasów, kiedy Trogir był pod panowaniem Republiki Weneckiej. Najbardziej charakterystyczna jest Katedra św. Wawrzyńca.
   
 • Wodospady Krka – to obok osławionych Plitwic jedna z popularniejszych, chorwackich atrakcji. Park zlokalizowany jest na północ od miasta Szybenik i obejmuje wyjątkowo malowniczy i piękny przełom dwóch rzek - Krka i Čikola. Dzięki występującym tam zjawiskom krasowym okolica ta słynie z przepięknych kaskad i wodospadów.
   
 • Marija Bistrica - Sanktuarium położone jest około 30 km na północ od stolicy państwa, Zagrzebia. Dla Chorwatów jest ono tym, czym Jasna Góra dla narodu polskiego. W tym miejscu od zawsze broniło się wolności, godności człowieka i jego praw. Co roku na modlitwę przybywa tutaj ponad 800 tysięcy pielgrzymów z całego świata. Nad miejscowością góruje Kościół Najświętszej Marii Panny.DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO CHORWACJI? 

 • Aby doświadczyć niepowtarzalnej kultury i zobaczyć niezliczoną ilość wyjątkowych zabytków
 • Aby zanurzyć się w ciepłych wodach Adriatyku i zakosztować odpoczynku na jednej z chorwackich plaż.
 • Aby podziwiać niesamowite krajobrazy i cuda natury
 • Aby bawić się na jednym z najpopularniejszych karnawałów w Europie
 • Aby spróbować świeżych i pysznych owoców morza i delektować się chorwackim winemDLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO CHORWACJI? 
✔  oferujemy sprawdzone i ciekawe programy pielgrzymek
✔  podróżujemy komfortowymi autokarami
✔  zapewniamy bezpośrednie przeloty z różnych miast w Polsce
✔  przygotowujemy oferty dla małych i dużych grup
✔  współpracujemy ze sprawdzonymi lokalnymi kontrahentami i doświadczonymi przewodnikami lokalnymi
✔  zapewniamy świadczenia na bardzo wysokim poziomie
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024