PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Hiszpania

HISZPANIA należy do jednych z najczęściej odwiedzanych przez turystów krajów na świecie. Niesamowite! Każdego roku, od kilku lat, przyjeżdża tam blisko 60 milionów gości z zagranicy. To niezwykle różnorodny kraj, który oferuje odwiedzającym nie tylko widowiskową korridę, tysiące wariacji smacznych tapas i owoców morza, pyszną suszoną szynkę, czy energetyczne i widowiskowe flamenco. To tutaj znajdziemy też najlepsze kluby piłkarskie, takie jak FC Barcelona czy Real Madryt, ale przede wszystkim niezliczoną ilość wspaniałych zabytków architektonicznych. Znajduje się tu bowiem aż 47 obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, co daje Hiszpanii trzecie miejsce na świecie. Kraj kusi też, a może przede wszystkim, piękną przyrodą i malowniczymi krajobrazami. Północne obszary Hiszpanii pokrywają porośnięte trawą wzgórza, a na południu zatopić się można w arabskich klimatach. Do tego słoneczna pogoda, kilometry szerokich piaszczystych i żwirkowych plaż, a nade wszystko pozytywne nastawienie jej mieszkańców do każdego turysty, czynią ten kraj tak atrakcyjnym. Specyficznego uroku nadają też Królestwu Hiszpanii jej rdzenni mieszkańcy. Często różnią się od siebie temperamentem, wieloma innymi cechami, a także używanym na co dzień językiem czy też dialektem języka hiszpańskiego. To Andaluzyjczycy, Galicyjczycy, Baskowie czy Katalończycy…

Hiszpania jest tak ogromny krajem, który oferuje wiele różnorakich atrakcji, dlatego poniżej prezentujemy najważniejsze miejsca i zabytki, jakie odwiedzamy podążając naszymi pielgrzymimi szlakami. 

 ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMAMI PIELGRZYMEK DO HISZPANII:

 NAJWAŻNIEJSZE REGIONY I MIEJSCA W HISZPANII:

 • Madryt - to wielka europejska metropolia, która oferuje turystom wiele atrakcji takich jak wielkie place, piękne parki, muzea ze niesamowitymi zbiorami, tętniące życiem restauracje, bary i modne kluby. Jest to zarazem centrum biznesowe Półwyspu Iberyjskiego z wysokimi biurowcami, eleganckimi sklepami i hotelami. Koniecznie należy przespacerować się Paseo del Prado, zieloną promenadą, wzdłuż której skupiły się instytucje kulturalne i muzea miasta, zobaczyć architekturę Pałacu Królewskiego, historycznej rezydencji Habsburgów i przejść się Gran Via – nowoczesną ulicą pełną sklepów. Koneserów sztuki zaprasza słynne Muzeum Prado.
   
 • Saragossa - stolica Aragonii, piękne miasto położone nad rzeką Ebro. Jednym z najciekawszych miejsc, które przyciąga rzesze odwiedzających jest Sanktuarium Matki Bożej del Pilar. To jedno z najważniejszych sanktuariów w świecie katolickim. Jest obowiązkowym przystankiem dla każdego, kto odwiedza Saragossę, czy wędruje szlakiem Św. Jakuba do Santiago. Hiszpanie w przeprowadzonym kilka lat temu plebiscycie uznali bazylikę za jeden z "dwunastu skarbów Hiszpanii" (12 tesoros de España).
   
 • Toledo – stolica wspólnoty autonomicznej Kastylia-La Mancha i prowincji Toledo. To miasto w niezwykłą atmosferą stworzoną w średniowieczu przez Chrześcijan, Żydów i Maurów. Znajduje się zaledwie 70 km od Madrytu i nazywane jest przez niektórych miastem-muzeum. Tak wielkiej ilości zabytków na tak małej powierzchni nie ma w żadnym innym zakątku Hiszpanii. Tu koniecznie należy nawiedzić  Katedr.ę Najświętszej Marii Panny będącą prawdziwą skarbnicą sztuki i słynącą z kolekcji malarstwa europejskiego, szczególnie z płócien działającego ongiś w Toledo mistrza El Greco.
   
 • Avila - miasto w regionie Kastylia i Leon, związane ze św. Teresą od Jezusa zwaną Wielką, które przyciąga wielu pielgrzymów podążających do miejsca urodzenia Świętej. Wraz ze św. Janem od Krzyża jest ona uważana za założycielkę karmelitów bosych. To również miasto związane z najmroczniejszymi dziejami hiszpańskiej inkwizycji. 

KATALONIA - to wspólnota autonomiczna na północno-wschodnim krańcu Półwyspu Iberyjskiego. Jej wschodnia część to wybrzeże Morza Śródziemnego ze słynnym „dzikim wybrzeżem” - Costa Brava. Nazwa w pełni oddaje charakter tego miejsca –skaliste klify i sięgające daleko w morze półwyspy oddzielone szerokimi, łukowatymi plażami. Katalończycy podkreślają swoją kulturową odrębność jako wspólnota autonomiczna Hiszpanii, która z roku na rok coraz bardziej dąży do politycznej niezależności. Hucznie obchodzone są święta lokalnych patronów, z dumą śpiewa się narodowy hymn oraz używa języka català.
 • Barcelona – to drugie co do wielkości miasto Hiszpanii, które dla większości turystów stanowi numer 1 w tym kraju. Miasto posiada niesamowity klimat, niekończącą się atmosferę gwaru i zabawy, tętni życiem praktycznie przez całą dobę. Do tego dochodzą piękne zabytki starego miasta, wzgórze Montjuic, Park Guell, port i niesamowita architektura z monumentalną Sagrada Familia i innymi obiektami autorstwa genialnego Gaudiego.
 • Montserrat - to szczególne miejsce dla regionu Katalonia. Ponad tysiącletnia historia związana z figurką Czarnej Madonny – La Morenty i znajdujący się tu klasztor benedyktyński, to symbol tożsamości narodowej Katalończyków. Warto zobaczyć to wyjątkowe miejsce z wielu powodów, również ze względu na ich wspaniałe walory krajobrazowe.
 • Girona - ma jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii, z jedną z największych historycznych dzielnic żydowskich w Europie.  Miasto można podziwiać z brzegu rzeki Oñar, gdzie zobaczymy kolorowe konstrukcje domów z fasadami, które wznoszą się bezpośrednio nad rzeką. Nad dachami budynkó wyróżnia się wieża powstałej w XI wieku katedry Catedral de Santa María.

GALICJA - należy do najbardziej malowniczych regionów Królestwa Hiszpanii. Urzeka nie tylko pięknem krajobrazów wybrzeża Atlantyku, ale również soczystą zielenią centrum i licznymi zabytkami z wielu epok. Zachwycimy się tu interesujący folklorem, przepyszną regionalną kuchnią i zasmakujemy wyśmienitych win. To region szczególnie ważny dla wielu turystów i pielgrzymów z całego świata, którzy docierają tu przemierzając szlaki pielgrzymek do Santiago de Compostela.
 • Santiago de Compostela - to tutaj na Placu Obradoiro, przed Katedrą kończą się szlaki i droga camino. Katedra św. Jakuba jest jedną z największych i najważniejszych budowli sakralnych w Hiszpanii, została wpisana na listę UNESCO w 1985 r. Tu znajduje się krypta z alabastrowym grobowcem oraz posrebrzaną urną zawierającą prochy apostoła Jakuba Starszego i jego dwóch uczniów. To jedno z najważniejszych miejsc dla chrześcijan.
 • Finisterre - czyli Koniec Świata. Ten skalisty cypel, zwieńczony latarnią morską wcina się w wody oceanu. Dla średniowiecznych pielgrzymów tu był faktyczny koniec świata, kres ich pielgrzymiego trudu. Stąd mogli ruszać w drogę powrotną do domów.
 • Pontevedra – miejsce związane z osobą Siostry Łucji, której, w miejscowym Klasztorze 10 grudnia 1925 r. objawiła się Matka Boska.

ANDALUZJA – to z nią większość obcokrajowców identyfikuje całą Hiszpanię. Jest różnorodna i zaskakuje pod wieloma względami. To piękna regionalna kultura, urozmaicone krajobrazy, słoneczna pogoda, która zaprasza do wypoczynku. To przede wszystkim wspaniałe pałace, zamki, meczety i ogrody naznaczone historią, kiedy to muzułmanie dominowali na Półwyspie Iberyjskim w okresie średniowiecza.
 • Sewilla - największe miasto w Andaluzji. Stare miasto Sewilli, pod względem powierzchni, jest największe w całym kraju i szóste na świecie. Do jej najważniejszych zabytków należą Katedra z wieżą La Giralda, zespół pałacowy Real Alcázar i Archiwum Indii wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Inne atrakcje miasta, które koniecznie należy zobaczyć to Park Marii Luizy wraz z należącym do niego Placem Hiszpańskim czy dawną dzielnicę żydowską Barrio de Santa Cruz.
 • Malaga - to najważniejsza śródziemnomorska aglomeracja wybrzeża Andaluzji, stolica najsłynniejszej turystycznej riwiery - Costa del Sol. To założone przez Fenicjan miasto było wielkim portem już z czasów rzymskich a pełen rozkwit nastąpił za czasów arabskiego panowania. Z tamtych epok pochodzi kilka najważniejszych zabytków jak teatr rzymski, muzułmański zamek Castillo de Gibralfaro czy ufortyfikowany pałac Alcazaba. Inne atrakcje to renesansowa katedra, muzeum Pabla Picassa oraz dom, miejsce urodzenia tego słynnego artysty.
 • Granada i Alhambra – nazywane są perłami w koronie Andaluzji. Mówi się, że być w Andaluzji i nie odwiedzić Granady, to tak jak być w Paryżu i nie zobaczyć wieży Eiffla. Miasto słynie z niezwykłego i najpiękniejszego arabskiego pałacu w Europie – słynnej La Alhambra. To jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii, wpisany na listę UNESCO.
 • Kordoba – tu koniecznie należy zwiedzić La Mezquita de Córdoba czyli Wielki Meczet, częściowo przebudowany na gotycko-renesansową katedrę. To jedna z najbardziej fascynujących, średniowiecznych budowli w całej Europie. Zachwyca pięknem architektury, historią związaną z jej budową oraz funkcjonowaniem na przestrzeni przeszło tysiąca lat.
 


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO HISZPANII? 

 • Aby doświadczyć niepowtarzalnej kultury i zobaczyć niezliczoną ilość wyjątkowych zabytków – niesamowite dzieła Gaudiego w Barcelonie, warowny zespół pałacowy Alhambra w Grenadzie, monumentalna Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli, Wielki Meczet w Kordobie, zespół pałacowy Escorial niedaleko Madrytu to niektóre z tysięcy obiektów rozsianych po całym kraju.
 • Aby zakosztować odpoczynku na jednej z przepięknych, szerokich, piaszczystych plaż.
 • Aby zarazić się pozytywną energią, jaką emanują Hiszpanie!  Przyjaźni, wiecznie uśmiechnięci, spontaniczni i głośni – to oni nadają niepowtarzalny charakter temu krajowi.
 • Aby doświadczyć wspaniałej atmosfery i przekonać się, że nie ma drugiego takiego kraju jak Hiszpania, który może pochwalić się taką ilością różnorakich świąt i fiest.
 • Aby rozsmakować się w przepysznej hiszpańskiej kuchni – począwszy od aromatycznej paelli, przez pomidorowe gazpacho, tortilla espanola, pyszne owoce morza, po chrupiące churros.DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO HISZPANII? 
✔  oferujemy sprawdzone i ciekawe programy pielgrzymek
✔  zapewniamy bezpośrednie przeloty z różnych miast w Polsce
✔  podróżujemy komfortowymi autokarami
✔  przygotowujemy oferty dla małych i dużych grup
✔  współpracujemy ze sprawdzonym lokalnym kontrahentem i doświadczonymi przewodnikami
✔  zapewniamy świadczenia na bardzo dobrym poziomie
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024