PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Izrael

IZRAEL to Ziemia Święta, ziemia obietnic Pańskich i historycznej Palestyny. Obszar wyróżniony, wybrany i uświęcony. Jak pisze Roman Brandstaetter: Fluid tej ziemi, na pewno różniący się od wszystkich ziem świata, tworzy z historycznych zdarzeń  rozgrywających się tutaj od niepamiętnych wieków - zamknięty, rodzinny krąg o magicznej mocy, dzięki której wszystko, co było, nadal jest obecne i wciąż trwa w ludziach i obok ludzi, w ich obyczajach, przyzwyczajeniach, w sposobie życia, w zjawiskach przyrodniczych... Aby lepiej zrozumieć Biblię, trzeba udać się do Ziemi Świętej z pielgrzymką, która da możliwość skonfrontowania prawdy biblijnej z prawdą tej ziemi, z jej ludźmi, i dzięki temu lepiej zrozumieć sens zdarzeń rozgrywających się tutaj przed dwoma tysiącami lat.
 


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMAMI PIELGRZYMEK DO IZRAELA:Każdy powinien choć raz w życiu odwiedzić Izrael! To mały kraj na mapie świata, który kryje w sobie ogromną ilość skarbów do odkrycia. Jest atrakcyjny pod względem przyrodniczym  w niewielkiej odległości od siebie znajdują się wysokie góry, największa depresja, piękne plaże Morza Czerwonego, Morza Śródziemnego i Morza Martwego, pustynie, za czym idzie zróżnicowanie stref klimatycznych. Różnorodność i atrakcyjność Izraela przyciąga turystów z całego świata. Głównym centrum turystycznym i pielgrzymkowym jest Jerozolima, która przyciąga wyznawców największych trzech religii monoteistycznych. To tu w obrębie Starego Miasta Jerozolimy znajdują się najważniejsze miejsca dla wyznawców tych religii. Żydzi pielgrzymują do pozostałości Muru Zachodniego („Ściana Płaczu”); chrześcijanie pielgrzymują do Bazyliki Grobu Bożego, gdzie znajduje się miejsce grobu i Zmartwychwstania Pana Jezusa, muzułmanie pielgrzymują na plac świątynny, gdzie znajduje się meczet Al.-Aksy i Kopuła Skały.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest nie tylko możliwością przejścia szlakami Chrystusa, zbliżenia się, a nawet dotknięcia historii zbawienia, ale przede wszystkim drogą wewnętrznej przemiany – sposobem na wsłuchanie się w słowo Boga.

 


 NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA W IZRAELU:

 • Jerozolima – miasto trzech największych religii monoteistycznych. Pełno w nim przesiąkniętych historią miejsc tj. jak Bazylika Bożego Grobu, Ściana Płaczu, Góra Oliwna, Wzgórze Świątynne, Mury Starego Miasta, Droga Krzyżowa i wiele więcej.
   
 • Tel Awiw – bywa nazywany miastem, które nie zasypia i ciągle się bawi. Miasto liczące niewiele ponad 100 lat jest miejscem pełnym barów i nocnych klubów. W Tel Awiwie warto odwiedzić centralnie położone dzielnice, które od lat 30. XX wieku były budowane zgodnie z założeniami stylu Bauhaus – to największy na świecie zespół tego rodzaju architektury. Miasto to słynie także z pięknych plaż i surfingu, warunki na uprawianie tego sportu są tu sprzyjające.
   
 • Jafa – od ponad pół wieku jest dzielnicą Tel Awiwu, która zdecydowanie wyróżnia się na tle reszty miasta. Przede wszystkim jest o kilka tysięcy lat starsza, znajdziemy tu także zupełnie inną architekturę. Warto zrobić sobie spacer wąskimi, urokliwymi uliczkami i zobaczyć przepiękny widok na linię brzegową Morza Śródziemnego i Tel Awiw.
   
 • Nazaret – główne odwiedzany jest przez pielgrzymów chrześcijańskich. Przyjeżdżają tu nawiedzić Bazylikę Zwiastowania, która znajduje się w starej części miasta należącej do ludności arabskiej.
   
 • Hajfa – miasto, które „pracuje tak, jak Tel Awiw się bawi, a Jerozolima modli”. Słynie z sanktuarium i ogrodów Bahaistów, które są największą atrakcją turystyczną tego miasta. Położone na stromym stoku, tarasowe ogrody rozciągają się od stóp Góry Karmel aż po jej szczyt zachwycając swoim pięknem.
   
 • Ejlat – to jedyne miasto położone na krótkim odcinku izraelskiego wybrzeża Morza Czerwonego. Jest najsłynniejszym kurortem Izraela, ponieważ lato trwa tu cały rok. Znajduje się tu wiele pięknych piaszczystych plaż, a wody Morza Czerwonego są idealnym miejscem do nurkowania i podziwiania raf koralowych.
   
 • Akko – zabytkowa dzielnica miasta wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najciekawszą częścią miasta jest Miasto Krzyżowców zlokalizowane we wnętrzach cytadeli.
   
 • Pustynia Negev – pokrywa ona niemal 40% powierzchni Izraela i co warto podkreślić - jest to pustynia kamienista, której piękny krajobraz urozmaicają liczne kaniony oraz formacje skalne, kształtem przypominające kratery. Na terenie pustyni znajdują się perełki architektoniczne tj. Masada (ruiny twierdzy Heroda), ale także parki krajobrazowe tj. Park Narodowy Ein Avdat (kanion z przepięknymi wodospadami).
   
 • Morze Martwe – to w rzeczywistości bezodpływowe jezioro, które jest stale zasilane tylko przez jedną rzekę Jordan. Znajduje się w najgłębszej na świecie depresji. Ten nietypowy zbiornik wodny jest wyjątkowy ze względu na bardzo wysoki poziom zasolenia – wynosi on aż 28%. Z tego powodu w wodach nie żyją żadne organizmy żywe poza specjalnie przystosowanymi bakteriami.
   
 • Rosh Hanikra – biały klif na granicy izraelsko-libańskiej, jest równocześnie linią frontu i atrakcją turystyczną. Dla Izraelczyków jest to przede wszystkim miejscem, które należy pokazać gościom odwiedzającym ich kraj. Wysoki klif zbudowany z kredowobiałej skały i ukryte wewnątrz niego groty są unikalnym miejscem w całym Izraelu.
   
 • Nimrod – Park Narodowy Forteca Nimrod położony na wysokości 850 m. n.p.m. jest ozdobą stoków pasma górskiego Antylibanu. Rozciąga się z niego piękny widok na całą Dolinę Hula, aż po Jezioro Galilejskie oraz na szczyt Hermon wznoszący się na północy pasma.
   
 • Cezarea Nadmorska – to ruiny starożytnego miasta, które zostało założone w 20 roku p.n.e. przez króla Judei Heroda Wielkiego na terenie dawnej osady helleńskiej – Wieży Stratona. Nazwana została na cześć Cezara Oktawiana Augusta i przez prawie 600 lat była oficjalną stolicą rzymskiej prowincji Judei. DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO IZRAELA?
 • Aby odwiedzić centrum pielgrzymkowe największych trzech religii monoteistycznych.
 • Aby zobaczyć miejsca związane z życiem Pana Jezusa – jego narodzenia, działalności, śmierci i zmartwychwstania – oraz wiele miejsc wpisanych na listę dziedzictwa UNESCO.
 • Aby doświadczyć różnorodności krajobrazów, stref klimatycznych, bogatej flory i fauny.
 • Aby poznać różnorodność społeczeństwa – żydzi ortodoksyjni, żydzi etiopscy, muzułmanie oraz mnisi z różnych wspólnot chrześcijańskich.DLACZEGO WARTO Z NAMI PIELGRZYMOWAĆ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ?
✔  stworzymy każdą ofertę według określonych wytycznych i preferencji – ✔  uszyjemy pielgrzymkę na miarę Twoich potrzeb!
✔  przygotowujemy zarówno oferty dla małych grup (10-15 osób), jak i dla dużych
✔  zapewniamy bezpośrednie połączenia lotnicze z większości miast polski
✔  korzystamy ze sprawdzonej bazy hotelowej
✔  współpracujemy z doskonałymi przewodnikami, osobami duchownymi i świeckimi
✔  gwarantujemy wysoki standard oferowanych usług

 

 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024