PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Białoruś

Wiele osób kojarzy BIAŁORUŚ z nieprzechylną władzą, problemami gospodarczymi i politycznymi oraz jej przeszłością nierozerwalnie związaną z Polską. Niewątpliwie to kraj najrzadziej odwiedzany przez Polaków i to najmniej znane państwo Europy. Główną tego przyczyną jest dosyć jednostronne i wybiórcze przedstawianie tego państwa oraz zwykła …niewiedza. A tymczasem tuż za Bugiem, Puszczą Augustowską położony jest za bardzo ciekawy region. Bogaty w piękną przyrodę i piękne krajobrazy, z wartymi zobaczenia zabytkami oraz gościnnymi i życzliwymi nam mieszkańcami, z których przodkami żyliśmy zgodnie przez kilka wieków w Rzeczpospolitej Wielu Narodów. To kraj jak najbardziej zasługujący na bliższe poznanie!

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji tego kraju jest dziewicza przyroda. Białoruś zwana jest również "płucami Europy" z uwagi na ogromną liczbę lasów, mokradeł i jezior, które to oczyszczają powietrze w tej części kontynentu. W kraju znajdują się wielkie cztery Parki Narodowe i dwa duże rezerwaty przyrody. Białoruś to również zabytkowe miasta z przepięknym przygranicznym Grodnem – miastem katedr, zamków i pałaców. Obowiązkowym punktem pobytu na Białorusi jest wizyta w Nowogródku – nierozerwanie związanym z Mickiewiczem, czy też wizyta w Mirze i Nieświeżu – miast z pocztówkowymi zamkami. Kraj ten to też polskie dziedzictwo i korzenie. Nadal na Białorusi mieszka tysiące osób posługujących się naszym ojczystym językiem i kultywujących tradycje. W czasie naszych wyjazdów odwiedzimy miejsca związane z Elizą Orzeszkową, Czesławem Niemenem i wieszczem narodowym – Adamem Mickiewiczem. Pamiętajmy, że pielgrzymując na Białoruś wspomagamy mieszkających tam ludzi!

 


 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMAMI PIELGRZYMEK DO BIAŁORUSI:
 


 NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA NA BIAŁORUSKICH KRESACH:

 • Grodno – perełka kraju, miasto związane z historią Polski, gdzie zobaczymy Nowy i Stary Zamek. To też cudna starówka z przepiękną katedrą.
   
 • Nowogródek – nierozerwalne miejsce związane z Mickiewiczem, gdzie zobaczymy jego dworek, pomnik i upamiętniający kopiec. To także miasto z ruinami zamku Mendoga i pięknym soborem.
   
 • Mir – niewielka miejscowość gdzie znajduje się jeden z najważniejszych zabytków kraju – zespół zamkowo-pałacowy w Mirze, który to stał się pierwowzorem mickiewiczowskiego zamku rodu Horeszków.
   
 • Pińsk – główna diecezja kraju, miasto królewskie, powstałe dzięki działalności franciszkanów i jezuitów, na czele ze św. Andrzejem Bobolą.
   
 • Brześć – miasto twierdz położone tuż przy granicy z Polską. To także miejsce pielgrzymek do cudownego obrazu Matki Boskiej Brzeskiej.DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI NA BIAŁORUŚ? 

 • Aby zobaczyć ten nieokryty kraj – Białoruś jest mało znana i jeszcze tak naprawdę nieodkryta, a liczba odwiedzjących ją osób jest bardzo mała. Nie doświadczymy tutaj tłumów turystów i wszędobylskiego zgiełku. To przepiękne tereny zielone, zabytki klasy światowej i życzliwa społeczność lokalna.
 • Aby przenieść się w czasie – niewątpliwie czas na Białorusi się zatrzymał. Izolacja kraju i ciągłe wpływy komunizmu powodują, że poczujemy się jak za czasów PRL czy też podróży do Związku Radzieckiego za rządów Stalina, Breżniewa i Gorbaczowa.
 • Aby poznać naszą historię – przez wieki większość terenów Białorusi to ziemie pod władaniem polskich władców. To na jej terenach żyli wybitni polscy obywatele. To też miejsca nierozerwanie związane z ważnymi wydarzeniami z dziejach Rzeczpospolitej – miejsca podpisania rozbiorów czy też śmierci króla Poniatowskiego.
 • Aby zasmakować dawnej kuchni – potrawy i kuchnia białoruska jest specyficzna, opierająca się na dawnych potrawach polskich i rosyjskich. To kuchnia prosta, naturalna i bardzo smaczna!DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI BIAŁORUŚ? 
✔  realizujemy programy nawet dla małych, autokarowych grup
✔  stworzymy każdą ofertę według określonych wytycznych i potrzeb klienta
✔  wjedziemy bez wizy do obwodu grodzieńskiego i brzeskiego
✔  odwiedzimy polskie kresy na wschodzie i wspomożemy mieszkających tam rodaków
✔  podróżnicze perełki: Grodno, Mir, Brześć, Nieśwież
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

HISZPANIA I FRANCJA

GRECJA | SZLAKIEM ŚW. PAWŁA

MEDJUGORIE

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024