PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024

Francja

FRANCJA to kraj, który pod każdym względem jest wyjątkowy, niczym magnes każdego roku przyciąga ogromną liczbę turystów. Bezcenne i unikatowe na skalę światową zabytki architektury, a także niezliczone muzea sprawiają, że ten kraj wart jest odwiedzenia. Za każdym razem podróż do niego jest niezapomniana i fascynująca. Francja jest niezwykle dumna ze swojego dziedzictwa i słynie ze swojej bogatej historii. Niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajdziemy, zawsze odkryjemy atmosferę i urok dawnych czasów oraz budynki, które niosą za sobą piękne historie.
Będąc we Francji trzeba pamiętać, że zawsze kroczy się jakimiś śladami. To ślady niezwykłych władców, artystów i zdobywców… A także licznych świętych, których na świat wydała najstarsza córa Kościoła. Nie wolno zapomnieć o wyjątkowej kuchni, bo tu jedzenie zawsze jest wspaniałym przeżyciem. Jest formą sztuki, należy się nim delektować, koniecznie w połączeniu z wyśmienitym winem.
Do tego należy dołożyć przecudnej urody krajobrazy, tak różne i fascynujące w zależności od regionu. Normandia to monumentalny klasztor Mont-Saint-Michel i zjawiskowe klify w Étretat, gdzie sielska atmosfera kontrastuje z tragicznymi wspomnieniami z II wojny światowej. Szampania słynie nie tylko z produkcji cenionego na całym świecie szampana, ale także ze wspaniałych zabytków. Cudne zamki i rezydencje to symbol Doliny Loary, która nazywana jest Ogrodem Francji. Prowansja słynie z pachnących lawendą pól i produkcji perfum. Lazurowe wybrzeże kusi plażami i bulwarami w Cannes, Nicei czy Saint-Tropez. Czy w końcu Paryż – jedna z najbardziej znanych stolic świata.  

 ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMAMI PIELGRZYMEK DO FRANCJI:Nie sposób też wymienić wszystkie historyczne momenty, jakie miały istotny wpływ na kształtowanie się chrześcijaństwa w tym kraju. Francja stała się chrześcijańska już pod koniec V wieku. Wtedy przyjął chrzest Chlodwig, władca młodego państwa Franków. O to niezwykle bogate dziedzictwo upomniał się papież Jan Paweł II, który podczas pielgrzymki do tego kraju w 1980 roku wołał: „Francjo, najstarsza córko Kościoła, czy jesteś wierna przyrzeczeniom Twojego chrztu? Francjo, najstarsza córko Kościoła, nauczycielko narodów, czy jesteś wierna, dla dobra człowieka, przymierzu z odwieczną mądrością?”. Podczas pielgrzymowania po tym kraju, za każdym razem, na nowo odkrywamy to niezwykle dziedzictwo!


 NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA WE FRANCJI:

 • Paryż – jedna z najpiękniejszych stolic świata, miasto popularne od wieków, nazywane kulturalną stolicą Europy. Jest tłem wielu filmów, akcji wielu powieści. To tu tworzyli i nadal tworzą najwięksi artyści. Paryż to zapierające dech w piersiach widoki ze słynnej wieży Eiffla, symbolu całej Francji. To raj dla koneserów sztuki. Nawet jeżeli ktoś nie lubi muzeów i galerii, to w Paryżu z pewnością zmieni swoje nastawienie. Wystarczy, że odwiedzi słynny Luwr. Paryż to jego niezwykłe i monumentalne katedry, jak słynna Notre Dame, która ucierpiała w olbrzymim pożarze w 2019 roku, czy też zachwycająca, wznosząca się na wzgórzu Montmartre Bazylika Sacré-Coeu. W mieście znajduje się też Kaplica Matki Bożej od Cudownego Medalika, która jest znanym miejscem modlitwy i pielgrzymek. Przyciąga rzesze wiernych z całego świata, którzy pragną modlić się, odnaleźć ciszę i prosić Maryję o Jej szczególną opiekę. Paryż to w końcu urok klimatycznych uliczek, gdzie słychać echo prowadzonych po francusku rozmów, mieszkańcy niespiesznie delektują się kawą i winem w maleńkich, uroczych kafejkach. To w końcu europejska stolica mody.
   
 • Lourdes – Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes jest światowym centrum pielgrzymek. Co roku odwiedza je 6 milionów pielgrzymów, w tym 100 000 wolontariuszy i 80 000 chorych. Tutaj ponad 160 lat temu objawiła się św. Bernadecie Najświętsza Maryja Panna. To niezwykłe miejsce objawień, w którym Bóg posługując się wodą ze źródła dokonuje wielu fizycznych i duchowych uzdrowień. Pielgrzymując do Lourdes ma się niepowtarzalną okazję, aby dziękować za dar objawień Matki Bożej i prosić o łaski zdrowia dla siebie i najbliższych.
   
 • La Salette – to kolejne francuskie sanktuarium związane z objawieniami maryjnymi, położone na wysokości 1800 m n.p.m., w przepięknej alpejskiej scenerii. Płacząca Madonna wybrała to miejsce, aby objawić się dzieciom, Melanii i Maksymowi. W pobliżu miejsca objawienia wytrysnęło wkrótce cudowne źródełko, z którego woda płynie nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.
   
 • Mont Saint Michel – to skalista wyspa pływowa w zatoce Mont-Saint-Michel, w południowo-zachodniej Normandii, na kanale La Manche, połączona z kontynentalną Francją groblą długości 1800 metrów. Tu wzniesione zostało sanktuarium, które nosi nazwę na chwałę Michała Archanioła, który według legendy ukazał się biskupowi sąsiedniego miasta nakazując mu zbudowanie opactwa na swoją cześć. Benedyktyńskie opactwo ze skromnej kaplicy przeobraziło się z czasem w ogromną twierdzę. 
   
 • Nevers - jest jednym z najpiękniejszych małych miast Francji. Tu przebywała aż do swojej śmierci Bernadeta Soubirous – świadek objawień w Lourdes – i tu została pochowana. Jej nienaruszone ciało wystawione jest w kaplicy klasztoru Saint-Gildard. Pamiątki po zmarłej znajdują się pod opieką szarytek i każdego roku odwiedzane są przez licznych pielgrzymów.
   
 • Ars – miasto położone niedaleko Lyonu. Tym, co przyciąga tu pielgrzymów oraz turystów jest górująca nad miastem Bazylika św. Sykstusa, a przede wszystkim postać miejscowego Proboszcza – św. Jana Marii Vianney. Słynął on z niebywałej wytrwałości w spowiadaniu i niezwykłego daru odczytywania sumień swoich parafian. W sąsiedztwie bazyliki znajduje się (udostępniony dla odwiedzających) skromny dom owego Proboszcza, gdzie spędził on 41 lat swojego życia.
   
 • Paray le Monial – pielgrzymi przybywają do Paray-le-Monial do klasztoru sióstr wizytek, gdzie w latach 1673-1675 młodej zakonnicy, św. Małgorzacie Marii Alacoque, objawiał się Jezus. Te wydarzenia głęboko wpłynęły na późniejszą pobożność katolicką. Owocem objawień było ustanowienie w Kościele Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa i praktyka pierwszych 9 piątków miesiąca.
   
 • Lisieux – to miasto silnie związane z postacią św. Teresy. Mieści się tu jej dom rodzinny, czy klasztor Karmelitek z miejscem pochówku. Największą atrakcją jest jednak monumentalna bazylika z jej relikwiami. Jest to drugie po Lourdes miejsce pielgrzymek we Francji. Rocznie nawiedza je blisko dwa miliony ludzi.
   
 • Dolina Loary – nazywana jest Ogrodem Francji i kolebką języka francuskiego. Królestwo zamków i bastion francuskiej kultury, historii i natury. To kraina historyczna, na obszarze której znajduje się ponad 300 średniowiecznych i renesansowych zamków oraz pałaców doby oświecenia, które rozsiane są nad rzeką Loarą i jej dopływami. Wiele z nich otoczone jest przepięknymi ogrodami i średniowiecznymi miasteczkami. Będąc tu koniecznie należy zobaczyć zamek Chambord, Amboise czy Chenonceau.
   
 • Reims - miasto, które pachnie historią i smakuje szampanem. Właśnie w tutejszych piwnicach szukać należy tego musującego trunku. Tu dotkniemy dziejów Francji, gdyż w miejscowej gotyckiej Katedrze Notre-Dame koronowano francuskich królów.DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO FRANCJI? 

 • Aby zobaczyć kraj, który pociąga zmysły piękną architekturą, niezwykle bogatą historią i zróżnicowanymi pejzażami.
 • Aby nawiedzić jedne z najważniejszych sanktuariów chrześcijańskich świata.
 • Aby pielgrzymować śladami wielkich świętych kościoła katolickiego.
 • Aby podziwiać mnogość zabytków począwszy od średniowiecznych miasteczek, przez okazałe rezydencje i zamki, kończąc na zabytkach czasów współczesnych.
 • Aby zasmakować słynnych na cały świat dań kuchni francuskiej i win.
 • Aby doświadczyć francuskiej elegancji i taktu.DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO FRANCJI? 
✔  oferujemy sprawdzone i ciekawe programy pielgrzymek
✔  zapewniamy bezpośrednie przeloty z różnych miast w Polsce
✔  podróżujemy komfortowymi autokarami
✔  przygotowujemy oferty dla małych i dużych grup
✔  współpracujemy ze sprawdzonymi lokalnymi kontrahentami i doświadczonymi przewodnikami lokalnymi
✔  zapewniamy świadczenia na bardzo wysokim poziomie 
 

PORTUGALIA | FATIMA I SANTIAGO

GRECJA | HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

GRUZJA | KOLEBKA CHRZEŚCIJAŃSTWA

LIBAN | ŚLADAMI ŚW. CHARBELA

OFERTA WAKACYJNA | LATO 2024