PIELGRZYMKI Z BONEM TURYSTYCZNYM

2021 ROKIEM ŚWIĘTEGO JAKUBA

40. ROCZNICA OBJAWIEŃ W MEDJUGORJE

PIELGRZYMKI - WOLNE MIEJSCA

SZLAKIEM ŚW. JAKUBA PO POLSCE

Z MODLITWĄ PRZEZ POLSKĘ

PIELGRZYMKI - OFERTA DLA GRUP

LATO 2020 - OFERTA WAKACYJNA

KSIĘŻÓWKA - NOCLEGI W ZAKOPANEM

Jordania

JORDANIA jest miejscem znaczących wydarzeń w historii chrześcijaństwa, opisywanych w Starym i Nowym Testamencie. To religijne znaczenie Jordanii sprawiło, że pielgrzymował do niej papież Jan Paweł VI, papież Jan Paweł II, papież Benedykt XVI, papież Franciszek i nieustannie jest celem licznych pielgrzymek z całego świata. Wiele dobrze zachowanych, świętych miejsc Jordanii przywraca do życia opowieści biblijne, odsłaniając w swoim krajobrazie i architekturze starożytną historię.
 ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z PROGRAMAMI PIELGRZYMEK DO JORDANII:Pielgrzymka do Jordanii podąża śladami patriarchów i proroków. Możemy patrzeć z Mojżeszem z Góry Nebo w kierunku Morza Śródziemnego. Możemy dzielić się wizją Jana, nadzieją Eliasza i wiekami modlitwy, które zostały nam ofiarowane przez niezliczone dusze chrześcijańskie w tej biblijnej krainie. Możemy również zwiedzić najbardziej dramatyczne zabytki i krajobrazy świata, od słynnych ruin Petry, przez starożytne rzymskie miasto Jerash, aż po spektakularną scenerię Wadi Rum.
 

Podróż przez Jordanię, to podróż przez Biblię i historię wiary chrześcijańskiej!
 NAJWAŻNIEJSZE MIEJSCA W JORDANII:

  • Amman - stolica Jordanii, w której ubóstwo i bogactwo żyją obok siebie Wymieniana już w Starym Testamencie pod nazwą Rabbat Ammon (Rabba), a w czasach rzymskich i bizantyńskich znana jako Filadelfia. W 1946 roku miasto stało się stolicą niepodległej Jordanii.
  • Jerash - najlepiej zachowane starożytne miasto w Jordanii. Założone zostało najprawdopodobniej w IV w. p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego, ale dopiero za czasów panowania Rzymian przeżywało największy rozkwit.
  • Madaba - znana z mozaikowej, najstarszej mapy Ziemi Świętej. To najlepsza topograficzna mapa sprzed powstania współcześnie znanej kartografii.
  • Góra Nebo - wzgórze o wysokości 800 m n.p.m. w zachodniej Jordanii. Na Górze Nebo znajduje się sanktuarium poświęcone biblijnemu Mojżeszowi. Tutaj dotarł Mojżesz po 40-letniej tułaczce przez pustynię i stąd zobaczył Ziemię Obiecaną.
  • Petra - ruiny starożytnego, skalnego miasta, które było stolicą królestwa Nabatejczyków.  Położona w skalnej dolinie, do której prowadzi jedna wąska droga wśród skał.
  • Wadi Rum - najbardziej imponująca pustynna dolina na świecie. Słynie z zachwycających formacji skalnych i zmieniającej swe barwy, w zależności od pory dnia, wszechobecnego tam piasku.
  • Morze Martwe - unikalny akwenem w skali całego świata. Nie ma w nim roślin ani zwierząt. Błoto i sól z Morza Martwego posiadają niezwykłe właściwości lecznicze, a wysokie stężenie soli sprawia, że można w nim dryfować do woli, bez obawy o utopienie.
Pustynne Zamki - twierdze rozproszone na pustyniach Jordanii, które przez wieki służyły jako bezpieczna przystań dla karawan przemierzających półwysep arabski. DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO JORDANII?

✔  Realizujemy programy nawet dla małych grup
✔  Na miejscu lokalny, polskojęzyczny przewodnik
✔  Bezpośrednie loty do Ammanu z Warszawy i Krakowa
✔  W programach perełki Jordanii: Petra, Wadu Rum, Góra Nebo

PIELGRZYMKI Z BONEM TURYSTYCZNYM

2021 ROKIEM ŚWIĘTEGO JAKUBA

40. ROCZNICA OBJAWIEŃ W MEDJUGORJE

PIELGRZYMKI - WOLNE MIEJSCA

SZLAKIEM ŚW. JAKUBA PO POLSCE

Z MODLITWĄ PRZEZ POLSKĘ

PIELGRZYMKI - OFERTA DLA GRUP

LATO 2020 - OFERTA WAKACYJNA

KSIĘŻÓWKA - NOCLEGI W ZAKOPANEM